×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Ny dator, hjälp!

Postat av svaerdphizk den 11 Oktober 2011, 18:16
2 kommentarer · 66 träffar
Tjo! Tänkte uppgradera dumburken men verkar som att den är ganska utdaterad så jag antar att det blir att köpa ny. Spelen jag vill kunna lira är guildwars 2 och skyrim. Även att kunna frapsa i wow utan lagg. Om den klarar bf3 är det bara ett plus.


Hittat två paket som verkar riktigt bra. Det ena har dock ingen ssd men är billigare och bättre grafikkort (tror jag). Skulle kunna köpa till en ssd till den.

http://www.webhallen.com/hardv ara/141239-webhallen_battlefie ld_3_recommended-i7-8gb-2tb-gt x570

http://www.inet.se/artikel/v10 0008/dator-i-delar-intel-core- i7-2600k


Jag vet inte om det är värt att köpa nu eller vänta till jul då man får mer pengar eller om det är några reor då.


Vad är era tankar kring detta? Borde jag köpa nu eller vänta?


Upptäckte ett paket till som jag länkar.
Föregående tråd
Nästa tråd

2 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 2 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..