×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Tottenham Hotspur - AC Milan

Postat av Meejt den 9 Mars 2011, 16:58
123 kommentarer · 173 träffar
Då är det dags för ännu en kväll med Champions League!


Milan står innför en mycket svår uppgift då de ska försöka vända ett 1-0 underläge på White Heart Lane.


Hur tror ni det går? Kommer Spurs kontra sönder Milans ganska svaga försvar eller är det Zlatan, Robinho och Pato som kommer briljera med ett fint anfallsspel?


Själv hoppas jag på Milan då det är mitt absoluta favorit lag. Jag tror det blir svårt men jag hoppas att Milans försvar gör en riktigt bra match och täpper till bakåt. Framåt kommer det som vanligt kretsa mycket kring Zlatan. Tyvärr kan det bli lite för mycket ibland, samtidigt som det är bra för att det skapar ytor och chanser till t.ex. Robinho, Pato etc. Vi får se hur Spurs väljer att försvara sig men jag antar att dom som alla andra kommer ligga väldigt tätt på Zlatan.


Oavsett så är det en väldigt rolig match och det är svårt att tippa hur det går. Jag slår till med en chansning på 1-2 till Milan ( lite med hjärtat ;) ) och därmed avancemng till en kvartsfinal.
Föregående tråd

123 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 123 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..