×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Underhållsträning

Postat av planke den 23 December 2012, 12:00
9 kommentarer · 277 träffar
Jag är bortrest i 3 veckor över jul och har alltså inte tillgång till mitt gym. Jag tränar i vanliga fall minst 4 gånger i veckan och därför känns det såklart tungt att inte kunna träna under denna perioden.


Jag har haft pauser förut och jag tappar alltid enormt, skulle väl uppskatta att en 3 veckors paus sätter mig 2-3 månader back. Har inte heller någon större möjlighet att påverka maten här.


Hur underhållstränar jag bäst i 3 veckor med små vikter och min egen kroppsvikt för att tappa så lite som möjligt? I allra värsta fall får jag köpa gymkort på det lokala gymmet men sånna är alltid så dyra och inget jag har lust med som student i juletid.


God jul

9 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.

Skriv en kommentar