×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Prestandaproblem i nyare spel

Postat av Kvik. den 10 Juli 2007, 18:34
6 kommentarer · 73 träffar
Hej. Jag har en dator som är ungefär 5år gamal med ett grafikkort som heter Radeon 9800XT 256mb AGP. Jag antog att det inte vore några problem alls att spela BF2 och HL2 och dom spelen som kräver lite grafik. Men jag måste köra på lägsta grafik. Men nu, när jag har bytt skärm till en "rumpa" (De äldre) så funkar spelen upperligt, men jag pallar inte sitta med en CRT, CTR, skärm. Jag vill ju spela med min platta.

Jag har mailat till Inet, och dom säger att jag kan köpa ett nytt grafikkort, min polare (vars far jobbar på dator butik) säger att lika bra att köpa ny dator.

Hjälp mig.
Föregående tråd
Nästa tråd

6 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 6 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..