×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Trubbel med F.E.A.R - Hjälp!

Postat av henkarn den 11 Mars 2006, 14:49
7 kommentarer · 62 träffar
Jo nu är det såhär att Fear funkar inte som det ska på min dator.

Min dator :
AMD Athlon 64 3800+ Dual Core
1 GB Ramminne
Radeon x800

Där har ni min dator. Och den ska ju klara Fear bra. Men jag måste ändå köra på ganska låg upplösning, och ändå funkar det inte felfritt. Dessutom kan spelet hänga sig, ljudet kan krångla och när jag ska stänga av spelet så hänger sig hela datorn.

Jag har en kompis som sa att det kan bero på att jag har en X2 (dubbla kärnor) så att datorn inte vet vilken processor som han ska jobba med. Att det skulle vara orsaken till problemen. Han sa även att man kunde stänga av den ena processorn på något sätt. Stämmer detta? Hur ska man bära sig åt? Vore kul om man kunde få spelet att funka så man kan lira igenom det, känns lite segt att ha köpt det o sen kan man inte spela det..Ska jag tanka nåra andra drivrutiner? Lr ska jag stänga av en processor? isf, hur gör man? Hjälp behövs!
Föregående tråd
Nästa tråd

7 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 7 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..