×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

FPS problem

Postat av hundkatt den 22 Juni 2013, 21:58
2 kommentarer · 255 träffar
Hej, köpte en ny dator igår för att min gick sönder. Datorn är ganska ny och den var begagnad och den går bra att surfa med osv.


Men när jag ska lira LoL så får jag fps dropp hela tiden och jag har suttit alla settings på very low och för att jag inte ska lagga så måste ja ha minsta resolutionen så det blir en ganska liten ruta och och det klarar jag inte av att lira med. Vad är det man ska byta ut eller fixa så att jag kan lira med bra fps på högsta resolutionen? Jag har kvar alla delar från gamla datorn förutom processorn ifall jag ska byta ut något!


Setup på nya datorn
Windows 7 64bit

AMD E-350 dual core processor

AMD RADEON HD 63000 graphics

500GB hard drive

4GB DDR3 memory

Multi-in 1 media card reader

Integrated lan 10/100/1000


Kommer inte ihåg setup på gamla datorn.


Hjälp snälla.
Föregående tråd
Nästa tråd

2 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 2 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..