×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Guardian DDoSad, ta bort csgolounge!

Postat av djibz elskarn den 25 April 2014, 19:39
64 kommentarer · 3 814 träffar
Hej.

Kollade nyss på matchen mellan Mouz och Navi. Det var HEMSKT att se.
Det stod 11-11 på D2 när mousesports var T och då började Seized briljera och plötsligt stod det 14-11 till Navi.
Gissa vad som händer? Just på grund av skins och denna bettingfunktion och att mouz bara hade 25% på csgolounge så börjar någon jävel som vill ha en massa skins DDoSa Guardian, han får skyhög ping och kan inte fortsätta spela. Admins pausar gamet men Guardian börjar klaga jättemycket i chatten och är arg som få på detta och menar att "skins ruined the competitive scene".

Vad tycker ni om detta?

Skins FÖRSTÖR det allra bästa med CS.

Det kommer bara fortsätta, folk vill tjäna pengar och därför DDoSar de spelare så de kan få sina äckliga skins

Ta bort CSGOLounge så vi kan titta och njuta av professionell CS på allra högsta nivå utan att behöva vara rädd att någon 15-åring som vill ha skins ska DDoSa spelarna.

Eller vad tycker ni? Ska vi fortsätta ha det såhär? Eller finns det andra lösningar?

csgolounge

390 personer har röstat

64 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 64 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..