×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

CSGO video settings?

Postat av bNt den 15 April 2014, 17:40
2 kommentarer · 1 828 träffar
Hej!

För ett tag sedan så blev mitt CS konstigt i videoinställningarna. Har exakt samma videosettings som jag alltid haft (dubbelkollat 100ggr) och exakt likadant som jag alltid haft i nvidia control panel.

För typ en vecka sedan blev CS konstigt helt plötsligt, allt blev jättekantigt och alla lådor och skit ser ut som att dom "rör" sig när man springer runt ingame, obehagligt helt enkelt. Har provat mixtra med video.txt och vanliga videoinställningarna men det blir inte som det var innan. Måste ha 2x MSAA och 4x AA för att det ska se bra ut vilket jag inte behövt ha innan.

Någon annan som tidigare stött på detta problem och isåfall vet hur man löser det eller vad det kan bero på?

Puss!

2 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 2 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..