×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Sälja resa / värdebevis till föräldrar

Postat av markel0n den 7 Mars 2011, 20:06
15 kommentarer · 212 träffar
Hej!


Tänkte bara kolla med er fragbitare här.

Låt säga att ni har ett värdebevis på en resa (vunnet i en tävling) , ni kan typ inte sälja den vidare eller så till någon, låt säga som inte är i din familj.


Vad hade du tyckt va ett okej pris för den?

Summan är inte det viktiga i diskussionen men låt säga 10-15.000kr.


Tycker du att halva priset/50% är ett okej pris att sälja det för till sina föräldrar eller hade du begärt mer eller nöjt dig med ännu mindre?


Dom som jag redan kollat med har sagt att 50 % är lagom iochmed att det är till sina egna föräldrar, men tänkte bara kolla vad just du tycker.


Skriver dit en poll med så kan dom som är oseriösa lägga lite oseriösa kommentarer men kanske ändå svara seriöst i pollen.

Godkänt pris på 12.000kr värdebevis

15 personer har röstat

15 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 15 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..