×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Comhem - vad fan händer?

Postat av billie den 26 Februari 2011, 02:42
15 kommentarer · 187 träffar
tjena! sitter och lanar med en polare och internet strular SOM FAN!


Ibland är internet igång , vi kan vara inne på steam , msn & mirc men vi kan INTE komma in på någon hemsida för det går för segt. och vi kan inte connecta till någon cs-server det står bara retrying connect to server.


Och just nu är internet helt nere. ( sitter trådlöst på grannen internet atm )


Och tidigare under dagen har vi hunnit köra 2-3st cs matcher och det har funkat bra. Men sen dog internet.


Vi har testat att starta om modemet men funkar fortfarande inte..


När det är igång , vilket händer nån gång ibland så känns det som att vi får ut 0,1mbit upp & ner och kommer därför inte in på någon hemsida om ni fattar vad jag menar.


Nu har vi stängt av modemet i 30min och ska låta det stå av i 30min till och får se vad som händer..


Kan tillägga att vi kopplar LAN:et så här.


Modem > 2datorer med 2sladdar från modemet och den har router inbyggd. Netgear modem.


Hjälp oss! :(
Föregående tråd
Nästa tråd

15 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 15 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..