Tjenare freggabajt :)
Har ni någon sovplaylist ni brukar använda er av när ni ska lägga er, eller kanske kollar ni på en film alternativt en serie?
Jag brukar iallafall lyssna på min sovplaylist ;
http://open.spotify.com/user/m jeewa/playlist/4yX6uniCdGxsFco vTSsqJw
dock börjar den bli lite "gammal" och jag letar efter nya låtar!
Har ni några bra låtar så dela gärna med er! Dela gärna med er sovplaylists också om ni har såna.
Gärna låtar i stil med
http://open.spotify.com/track/ 6WCiF0B2cCzyMPJ55EjWvj
///Kirurg1
Ge dig heller inte på att montera grafikkortet själv (om du trots mitt råd köper ett grafikkort) om du inte vet hur man gör. Lämna in det hos något IT företag så fixar dem det åt dig. Det brukar la kosta runt 200-500 beroende på.
Sen får han definitivt inte mer prestanda av att uppgradera processorn istället då grafikkortet kommer flaskahalsa utav bara helvete isf.
Här kan du se hur "bra" ett GT 220 är: http://www.guru3d.com/article/ geforce-gt-220-review-test/6
Jag har ett 4670 i min HTPC (vilket som synes presterar något bättre än GT 220) och kan intyga att det är riktigt jävla uselt när det kommer till spel. Det räcker till CS men inte mycket mer.
Här har du ett test med i3 530 och ett 5850: http://www.tomshardware.com/re views/core-i3-gaming,2588-6.ht ml
Som du kan se så skiljer det bara ett fåtal fps i samtliga spel oavsett vilken processor de kör med eftersom grafikkortet säger stopp först. Detta med ett 5850 som inte är många procent sämre än ett 6870: http://www.sweclockers.com/rec ension/13175-amd-radeon-hd-697 0-och-hd-6950/15#pagehead
#11 Det är på 500W så det bör inte vara några problem: http://support.acer.com/acerpa nam/desktop/2009/acer/aspire/a spirem5811/aspirem5811sp2.shtm l
Förstår för övrigt inte hur du lyckas utläsa någon ålder av de få kommentarer han skrivit och heller inte vad det skulle ha med saken att göra. Så länge han inte är hjärndöd klarar han förmodligen av att byta grafikkort utan problem.
Jag argumenterar inte emot din kommentar för det kan ju vara så som du säger. Säger bara att jag personligen hellre hade uppgraderat min CPU då den gör så mycket mer i en dator än ett grafikkort. Du behöver inte klanka ner på andras kommentarer, när jag uppenbarligen har större kännedom kring detta (och den slutsatsen drar jag enbart genom dina kommentarer, så det behöver inte stämma).