Hejhej FB!
Nu är det så att jag har spanat in Bitfenix Colossus och tycker den värkar så att säga "FEDE NAJS" dock så kan jag litet eller inget om datordelar kabelhantering etc etc, skulle vilja veta finns det någon guide för detta? (har läst en guide i en pc tidning men fattade knappt något ändå) är det svårt att byta chassi, hur vet man att allt passar och sånt? Sen för att få lite mer diskussion: är Colossus nice?
god jul.
hifiklubben har en stereoförstärkare för 1.7 inne nu. ingen aning om hur pass bra den är men dom brukar ha bra koll där.
annars kan du kolla på fynda.se dom har en hel del grejer till billiga priser. skulle dock avråda dig från att köpa den Proson RV 2050 då många klagar på ett konstant lågt brus som hörs när man inte spelar någonting vilket kan vara jobbigt om man använder högtalarna som datorhögtalare.
sen finns ju alltid begagnat
Kan rekommendera http://www.fynda.se /
www.tradera.se
Med lite tur och tålamod får du fina saker för 600 spänn.