×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

problem

Postat av mongopol den 25 November 2010, 18:48
2 kommentarer · 164 träffar
Nu är det så att min lillasyster har fått läxa (hon är 8år och går i 2an) varken jag, mamma, hon eller min låtsaspappa förstår hur man ska lösa det, kan ni hjälpa? här är problemet!


En påse äpplen och en påse chips kostar 30kr.
Äpplena och en godispåse kostar 40kr.
Godispåsen och chipsen kostar 50kr.


Vad kostar godispåsen?
Vad kostar chipsen?
Vad kostar äpplena?


Tacksam för svar!

matte klurigt?

13 personer har röstat
Föregående tråd
Nästa tråd

2 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 2 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..