×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Datorspelsberoende - Sömnproblem

Postat av Heavy! den 17 November 2010, 02:24
14 kommentarer · 132 träffar
Tjenare fragbite!


Under den senaste tiden har jag spenderat alldeles för mycket tid vid datorn, vilket påverkar min sömn och äventyrar min gymnasieutbildning.


Jag har vänt på dygnet och har inte kunnat vända tillbaks det. När jag försöker sova somnar jag inte på kanske 3 - 5 timmar, men när jag väl somnar så sover jag för det mesta fram till 12 på dagarna och när jag vaknar sätter jag mig vid datorn nästan direkt och då kan jag sitta hela dagarna i princip. Vilket gör att jag inte orkar upp när jag ska till skolan. Jag mår dåligt över det här och därför behöver jag lite tips och råd över hur jag ska åtgärda detta.


Försök att hålla kommentarerna seriösa i den här tråden.

14 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 14 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..