×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Antimalware Doctor, Virus?

Postat av kakkelito den 19 Juli 2010, 00:49
5 kommentarer · 186 träffar
Tjena


Sitter här på LAN och efter vi alla lirat lite CS, tankat och sånt skit så får jag upp ett j*vla program som jag inte kan stänga ned / ta bort från datorn, så jag anar att det är ett virus.

På datorn använder jag mig utav AVG FREE antivirus och har kört 2 virussökningar, startat om datorn flertal gånger men ändå försvinner det inte.

När jag försöker ta bort det i kontrollpanelen så klickar jag på TA BORT, Men då kommer programmet upp igen:

http://data.fuskbugg.se/skalma n01/-------------------------- --1.bmp

Det har kommit in i datorn helt utav sig själv, och datorn var helt veck ett tag när jag spelade wow... tabbades ned utav sig själv och hela datorn frös typ 10 sekunder och kunde inte göra ett smack.

http://data.fuskbugg.se/skalma n01/------2.bmp

Själva programmet säger sig heta "ANTIMALWARE DOCTOR"


Så min fråga till er är, VAD FAN ÄR DET, OCH VAD FAN SKA JAG GÖRA?????????????????????????? ?????????????


Tack i förhand!

EDIT:
Nu när jag försöker öppna internet, gå in på vilken sida som hellst, kommer den här rutan upp:
http://data.fuskbugg.se/skalma n01/------3.bmp
Föregående tråd
Nästa tråd

5 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 5 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..