×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Yr när jag ställer mig upp

Postat av Kidan den 8 Januari 2010, 14:45
33 kommentarer · 2 458 träffar
Tjena på er alla,


Ja, nu är det så att jag blir som topic säger yr varje gång jag ställer mig upp, ibland kan jag bara bli yr när jag sitter ned också. Inte bara yr utan tappar typ synen och allt blir svart osv sen kommer det tillbaka, har hänt att det har blivit svart i ca 30 sek max. Vilket är läskigt.


Läste på denna hemsida:
http://www.stylesearch.se/snac ka/Annat/2539914/Yr-naer-jag-s taeller-mig-upp /


De flesta kommentarer sa att det troligen berodde på lågt järnvärde eller lågt blodtryck.


Nu till saken, jag har både lågt blodtryck och dåligt med järn :(


Så nu vänder jag mig till er på fragbite och undrar om ni har tips och trick om hur jag kan höja båda två, helst järnvärdet.


Jag har redan varit hos läkaren och fått medicin men har tagit den över ett halvår nu och den verkar inte hjälpa mot det här.


Diskussion, är det flera som har det som jag och får sk. "blackouts" som jag kallar det för?


Isf. vad gör ni för att minska att få "blackouts"?


Tack på förhand
// Kidan

33 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 33 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..