×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Adoption

Postat av Låst Konto 57709 den 8 Oktober 2009, 14:31
19 kommentarer · 263 träffar
När jag satt på bussen innan idag så klev där på en 50 år gammal tant och en liten unge från Afrika. Då kom jag tänka på det här med adoption och gamla som adopterar barn från u-länder i allmänhet och hur mycket jag hatar det!


Vet inte varför men hyser ett hat mot personer som adopterar en unge från något land, vet inte riktigt varför men det känns och ser så fel ut bara..


Så därför undrar jag, känner ni likadant eller vad är era tankar om adoptioner?


Samtidigt vill jag att ni ska diskutera äldre män som tar med sig unga Thailändska kvinnor hem till Sverige och gifter sig med dom etc..


(Hyser samma hat mot dessa!!)

Adoption

25 personer har röstat
Föregående tråd
Nästa tråd

19 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 19 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..