×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

windows 7 hjälp

Postat av Rand0m_ den 18 September 2009, 07:15
28 kommentarer · 115 träffar
Tjalol , jag har tankat och installerat windows 7 ultimate , funkar mkt bra , bara 2 saker jag är lite missnöjd med , :P


1. Det verkar vara omöjligt att få av vsync !


2. Tror inte man kan ha OpenGL , verkar som man måste ha software eller d3d på lägsta upplösningen , min kompis som hade windows 7 hade samma problem .


Sry stavning osv. men BEHÖVER hjälp , går inte o spela me 60 fps och software mod !


Tack på förhand!


EDIT: Det är klart jag har installerat drivrutiner till allt osv , men ! Jag har nvidia (tyvärr) och den kontrollpanelen brukar man ju kunna ändra vsync osånt i , men det är helt annan kontrollpanel häronu i windows 7 ! =)
Föregående tråd
Nästa tråd

28 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 28 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..