×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Bengalisk eld

Postat av Donhhh den 22 Augusti 2009, 23:42
9 kommentarer · 1 704 träffar
Tjena grabbar, jag undrar vart man kan köpa bengaliska eldar här i Stockholm. Asså det finns typ 2 sorter av bengalisk eld, ena är när man kan köpa det i båtaffärerna men hur varma blir de? Och det andra är fyrverkeri bengalerna,


http://www.spangajarn.se/fyrve rkerier/fontaner_romljus/hanss ons_fyverkeri_bengalisk_eld


Där är fyrverkeri bengalerna, hur länge brinner det och hur varmt blir det? Funderar på att köpa sånna. De finns i Spånga, Stockholm men jag skulle bara veta lite info om dem, om det är någon som har köpt de så skulle jag vara väldigt tacksam om du kunde berätta om de.


Edit: Jag ska inte bränna de här i Sverige. Och nej, jag är inte huligan. Ska på Europa League match på torsdag, därför.
Föregående tråd
Nästa tråd

9 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 9 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..