×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Hjälp min spelframtid

Postat av TFMStriker den 29 Juli 2009, 00:11
242 kommentarer · 281 träffar
Hellu, jag är en tjej på 16 år som ska börja på en spelutvecklings linje (framtida spelutvecklare).
Men nu är det såhär, jag älskar spel jävligt mkt. Men har inte spelat mkt spel, eftersom jag inte fattade ett “riktigt” tycke för spel förrän jag var ca. 13 år. Har inte heller många spel eller spelkonsoler (faktiskt ingen konsol…T_T).
Det är inte så vanligt med tjejer som spelar spel, medans det är sjukt konstigt om en kille inte gör det. Så växte aldrig upp med de coola tv-spelen och sådana saker. Så vet inte fullt så mkt om spel som t. ex andra killar i min nya klass kommer göra.
Vill inte hamna på efterkälken eller bli utklassad.
Så vill ha lite bra info som är bra att veta om spelvärlden. Som typ namn på några klassiska spel (förkortningar, genre) eller spel som är bra att veta om. Även namn på bra spelföretag eller annat som är bra att veta.
Tack
Föregående tråd
Nästa tråd

242 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 242 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..