×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

ID bricka

Postat av planke den 18 Juni 2009, 19:38
6 kommentarer · 687 träffar
Nu är det såhär att min syster har slarvat bort min ID bricka och jag skulle vilja ha en ny men har ingen aning hur man fixar.

http://2.bp.blogspot.com/_ygFa DiJ2d2E/Rq2nJlRI__I/AAAAAAAAAL g/XXtB90EXu6g/s320/ID-bricka.j pg
sån här jag menar då, med namn personnummer osv.

Hittade en gammal post på något forum där det stod:

"Det stämmer att du ska kontakta Skattemyndigheten, närmare bestämt i Malmö. Sätt in 30 SEK på postgiro 4208412-9 (skattemyndigheten i Malmö). Ange personnummer, namn och adress. Skriv även att det gäller Id-bricka. När den sedan är klar, sänds den till dig via post.

Vill du ha blodgrupp ingraverat skickar du bara in ett läkarintyg till:
Skattemyndigheten i Malmö
Vaktmästeriet
205 11 Malmö

Det tar ungefär 2-3 veckor att få brickan. Jag väntar själv på en som jag har beställt."

Detta är ifrån 2003 så jag vet inte ifall detta fortfarande går.

Tacksam för hjälp, frågor om varför min syster hade min bricka kan jag inte svara på då jag inte vet själv.

6 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 6 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..