×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Ipred=fail?:-D

Postat av abbizLOLhaha den 18 Juni 2009, 12:24
81 kommentarer · 213 träffar
Tjena! förlåt om det redan är uppe!!111123123


Gick in på DN och hittade denna artikel:


[tog bort länken med tanke på att den inte finns kvar och hänvisar er alla till länken där nedan i EDITEN]


"Beslutet från regeringsrätten innebär att Antipiratbyrån nu inte har några lagliga medel att spåra misstänkta fildelare genom att samla in IP-nummer från deras datorer."



Vad tycker ni om ipred, APB och detta bakslag för dom?

Tror ni dom kommer komma på någon ny sjuk grej att jaga folk på?


SHASHA!




EDIT: Sen nyheten kom upp och jag skrev tråden verkar den ha uppdaterats med ny information... så klaga inte på mig:) när jag skrev tråden så stod det inget om att film-cd-företagen "patent-varumärkesägarna" fortfarande fick kräva ut!


http://www.dn.se/kultur-noje/n yheter/ny-dom-paverkar-inte-ip redlagen-1.894500
Föregående tråd
Nästa tråd

81 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.

Skriv en kommentar