1
Är tjejer smarta???
Postat av Prthusakti den 18 Maj 2009, 08:29
348 kommentarer · 393 träffar
Hur kan tjejer hävda att avkräva att man skall betrakta dem som intelligenta och intuitiva mm enär de gång på gång aggerar på ett sätt som gör att de utsätter sig högst tragiska konsekvenser och det även enligt dem själva.
Varför klär sig tjejer i kort kort, maxi push upps ,tjock målar läpparna,dränker sig i parfym, samt går hela vägen hem till en kille mitt i natten ????
VAD för signaler sänder hon ut?
Om tjejen inte fattar vad för signaler hon sänder ut, baserat på både kläder och och personligt aggernade ,HUR KAN HON DÅ KALLAS INTELLIGETN SAMT INTUITIVA????
Trots allt att åka hela vägen hem ,samt knalla hela vägen in till lägenheten från exempelvis tunnelbanan Och sen bli shockad över att killen gör sexuellt närmande så mycket att hon tappar hakan och tal förmågan????
Vad tror hon killen ser för signaler på ytan???
Om ytan inte betyder ngt VARFÖR KLÄR DE UT SIG SOM DE GÖR??
Om vi därtill tillägger att tjejer generellt klagar över att svenska killar inte är så aggresiva och dominanta som sydländska dito Vad är för tomrum under hjärnsvålen som inte fattar vilket scenario hoin byggt upp??
Fattar man inte det skall man ju ha utegångsförbud.
KAN MAN INTE förstå bättre mänskliga relationer skall man ju troligtvis följa de äldre kloka traditioner att en kvinna skall aldrig vara ensam med en man framför allt inte främmande FÖR UPPENBARLIGEN är de inte medvetna om kroppspråkets funktion??
Är det ngt som tvivlar på att kvinnor inte fattar kropps språkets signaler??
Hur kommer det sig att tjejer och kvinnor anser sig mer sofistikerade och finkänsligare än männen i dessa frågor JÄMT men helt plötsligt fattar de ingenting.
Någonting stinker här av ANTINGEN KORK SKALLE ELLER LÖGNERSKOR eller babisar som skall stanna hemma under mammas och pappas överinseende alternativ sin gode välmennade broders beskyddande omsorg.
Om man går omkring och blir överaskad överatt världen inte är SOM DEN BORDE vara har man ju ett förvridet perspektiv på verkligheten.
Ser man inte att KRIG pågår överalllt på jorden???
Om det finnes individer som kan mörda och våldtaga i krig överallt EXiSTERAR de ju på planeten OCH vi vet ju inte hur de ser ut när de har civila kläder eller hur?
Om det uppenbarligen existerar massor människor som dagligen dödar oskyldiga barn djur som kalvar,kultingar,kycklingar,sä l ungar=kutar, samt dessutom massa oskyldiga vuxna djur som oftas utför lång och trogen tjänst utan lön som typ kossan,tävlingshästen mmm.
Om de dödas milliontals sådana djur varje år av massor av människor som är involverade och detta accepteras av detta grymma sk samhälle HUR KAN man då inbilla sig att människor skall alltid uppträda som de borde=paradisiskt vackert? med empati??
"Människor" mördar sina egna barn nästan daglig dags Hur kan man då tro att de skalll ha empati för dig när de inte ens har det för sina barn!!!
Människor sviker massomfattande mängd sina partners och barn konstant idag och ger upphov till svartsjuke draman samt milliontals förbittrade förnedrade hjärtan som blir som tidsinställda hat bomder.
Denna bomb kan ha byggts upp i barndomen alt tonåren eller vuxen ålder rmmm
orsakat av besvikelse exempelvis pga att den person till vilket man offrade sig så generöst och godtroget sitt hjärta , sedan stampade på det och smärtsamt förnedrade en varvid könshat kanske uppstod samt sarkasm till motsatta könet mm
Känner man inte till dessa ABSOLUTA FAKTA om den världs människor man umgås med utan irrar omrking och tror att alla människor kommer att uppträda som man sjäv tyckeratt borde HAR MAN en förvanskad verklighets uppfattning.
Eftersom tjejers iq har en tendens att ha problem FÅR jag väl tillägga Att själv klart ÖNSKAR vi alla att Världens all innvånare BORDE vara perfekta MEN NU ÄR DE JU UPPENBARLIGEN INTE DET OCH DÅ MÅSTE MAN JU LEVA I DEN KORREKTA insikten om detta ANNARS HAMNAR MAN JU I HÖGST OBEHAGLIGS SITUATIONER OM OCH OM IGEN.
De visa skriftena går så långt att säga att MAN skall aldrig ens stanna ensam med en kvinna i ett rum vare sig det är ens dotter eller mor FÖR DEN KEMISKA REAKTIONER KROPPAR i mellan kön är så stark att även där kan oönskade kroppsliga band till reatkioner uppstå som ju ledertill högst tragiska resultat.
MEN NI KVINNOR VET JU BÄTTRE ÄN SÅ ELLER HUR????
Dessa råd är ju primitva eller hur??
VARFÖR HAMNAR ni då nästan jämt i dessa korkade situationer där ni (enligt egen utsasgo) blir förnedrade och förolämpade???
Hur kommer det sig att NI SOM ÄR SÅ INTELLIGENTA och inte behöver lyssna till dessa råd gång eftergång hamnar i dessa situationer???
Varför är dessa tiidigare råd oftast att betraktas som förlegade ??
OM NI ÄR SÅ SMARTA ;VARFÖR FIXAR NI INTE FRAM BÄTTRE RÅD HUR ATT UNDIVKA dessa problem FÖR ATT eliminera alla dylika missbrukar är omöjligt för det är alltid en latent möjlighet i könsrelation i slutet rum för själar styrda i sitt liv av lustans drömmar och begär?
Mao att bara hävda att ngt borde vara si och så INNEBÄR INTE ATT ALLA INDIVIDER KOMMER ATT göra så eller hur?
ELLER va d säger ni smarta tjejer??
Ingen borde exempelvis röka MEN så många gör det ändå?
Ingen borde köra berusad men så många gör det ändå!!!
Ingen borde svika ngn annan men många gör det ändå?
Ingen borde lura ngn annan men de göres dagligdags ändå???
Så hur skall man då relatera till dessa två olika begrepp=
Hur det borde vara och hur det är???
Kan ni smarta tjejer förklara för oss "korkade " människor som söker tala om hur ni kan söka att undvika att hamna i dessa (enlig er i tidningar mm utalande) obehagliga situationer???
Eller skäms ni ibland bara för edra sexuall drömmar och sexuella begär och i efterhand söker erhålla edert anseende som ni tycker eller inbillar er förlorat???
Är det killarnas fel att Viktoria Silvstedt är en korkad bimbo??? ELLER är det hennes "smarthet"?
Är det killarnas fel att tjejer viker ut sig i alla möjligsa tidningar nakna i alla möjliga och omöjliga ställning eller är det tjejers smarthet???
OM TJEJER ÄR SÅDANA STACKAR OSKYLDA OFFER,
FÖR de smarta manipulativa männen på kvinnans naiva känslighet VARFÖR INTE DÅ ACCEPTERA BEHOVET AV ATT ALLTID HA MANLIGT BESKYDD av antingen ens fader,eller broder eller äkta make???
Tycker man att man inte behöver ha det Så har man ju tagit en risk på eget "smart" bevåg eller hur??
Så innan världen blir som den borde vara ;Vilket DEN ALDRIG blir på engång bara för att en kvinna tänker så innan hon går ut en kväll ; HUR BORDE EN SANNT SMART KLOKA KVINNA AGGERA IFALL HON FAKTISKT ÄRLIGT VILL UNDVIKA ATT OFRIVILLIGT PÅTVINGAS SEX ETC??
Lifta HEM MED FRÄMMANDE MÄN MITT NATTEN MEDANS MAN SJÄLV ÄR MINST SAGT BERUSAD???
Jag såg det senast i förrgår!!!
Är det smart??
Killen kanske utvecklat hat mot kvinnor pga kansKe blivt sviken en gång eller flera gånger varvid en slags förnedrings hämnd blir att köra ut i skogen och sen då???Vad skall nu den smarta tjejen gör nu då??
Hon som anser sig smart för han tror sig lärt sig den "kvinnligt hemliga insikten " hur att manipulera mäns attratkion för hennes kropp till sin egen ekonomiska fördel etc etc???
MAO ;Det är däri kvinnas högmod och därmed hennes fall och korkade beteende former uppstår.
Hon inbillar sig att kunna kontrollera männens beteenden efter många gångers "framgång" att låtsas vilje ge mer än de tänker göra för att erhålla gratis middagar ,resor mmm.
Så ALLA ni oskyldiga, helt ängla lika jungfrudomar, som adlrig ???? dödat sina barn på grund av "den obehagliga insikten" att ett barn skulle förhindra deras könsliv???
MAO MAN DÖDAR sitt barn för sex.
Om en kvinna dödar sitt eget barn för sex varför vara så överaskad att andra ka vara lika galna eller galnare??
Djur ytterst ytterst sällan dödar sina barn men i vår sk kultur är det "normalt"??????
Ni utför det värsta brottet mao dödar sitt eget barn och sen förundras över att mindre brott kan begås mot andra människor av andra "människor"???
Vari ligger smart heten som ni kräver respekt för??
Om ni inte är så smarta varför inte då ta de goda välmenande korrekta råd som gives av de visa??
Om man arrogant uppblåst,stolt förringar det rådet innebär ju det ju att man i princip vill leva ,som man förr kallade ,fnask,lycksökerskor mm mm mm mm m.
Varför skall de som även har som taktik likt en bitch att erhålla en hake på en gift make i godställning medvetet lura vederbörande i säng för att sedan sätta sin plan i verket för att pressa denne på pengar och ställning inom företaget mmm, via hotet av avslöja mannens otrohet för hustrun mmm
Mao ni kvinnor är inte så oskylidiga och omedvetna som ni söker göra gällande eller är ni ??
SÅ SLUTLIGEN :VAD ÄR DEN MEST NU MÖJLIGA ARRANGEMANGET VIA VILKET MAN KAN ERHÅLLA BÄST SKYDD MOT DYLIKA sexuella ofredande som SÅ MÅNGA kvinnor klagar över???
Ni skall föra in mer silokon i brösten?Färga håret blont?? Kort kort??
Fortsätta flirta med alla jämt????Lära sig sära på benen oftare??
Trycka i mer botox i läpparna?
Mer silikon?
Mer utvik??
Tightare kläder??
Mer gå i mörka parker mitt i natten???
Alltid vara ensam???
Ni som är såååå¨smarta låt höra edra smarta svar????
Varför klär sig tjejer i kort kort, maxi push upps ,tjock målar läpparna,dränker sig i parfym, samt går hela vägen hem till en kille mitt i natten ????
VAD för signaler sänder hon ut?
Om tjejen inte fattar vad för signaler hon sänder ut, baserat på både kläder och och personligt aggernade ,HUR KAN HON DÅ KALLAS INTELLIGETN SAMT INTUITIVA????
Trots allt att åka hela vägen hem ,samt knalla hela vägen in till lägenheten från exempelvis tunnelbanan Och sen bli shockad över att killen gör sexuellt närmande så mycket att hon tappar hakan och tal förmågan????
Vad tror hon killen ser för signaler på ytan???
Om ytan inte betyder ngt VARFÖR KLÄR DE UT SIG SOM DE GÖR??
Om vi därtill tillägger att tjejer generellt klagar över att svenska killar inte är så aggresiva och dominanta som sydländska dito Vad är för tomrum under hjärnsvålen som inte fattar vilket scenario hoin byggt upp??
Fattar man inte det skall man ju ha utegångsförbud.
KAN MAN INTE förstå bättre mänskliga relationer skall man ju troligtvis följa de äldre kloka traditioner att en kvinna skall aldrig vara ensam med en man framför allt inte främmande FÖR UPPENBARLIGEN är de inte medvetna om kroppspråkets funktion??
Är det ngt som tvivlar på att kvinnor inte fattar kropps språkets signaler??
Hur kommer det sig att tjejer och kvinnor anser sig mer sofistikerade och finkänsligare än männen i dessa frågor JÄMT men helt plötsligt fattar de ingenting.
Någonting stinker här av ANTINGEN KORK SKALLE ELLER LÖGNERSKOR eller babisar som skall stanna hemma under mammas och pappas överinseende alternativ sin gode välmennade broders beskyddande omsorg.
Om man går omkring och blir överaskad överatt världen inte är SOM DEN BORDE vara har man ju ett förvridet perspektiv på verkligheten.
Ser man inte att KRIG pågår överalllt på jorden???
Om det finnes individer som kan mörda och våldtaga i krig överallt EXiSTERAR de ju på planeten OCH vi vet ju inte hur de ser ut när de har civila kläder eller hur?
Om det uppenbarligen existerar massor människor som dagligen dödar oskyldiga barn djur som kalvar,kultingar,kycklingar,sä l ungar=kutar, samt dessutom massa oskyldiga vuxna djur som oftas utför lång och trogen tjänst utan lön som typ kossan,tävlingshästen mmm.
Om de dödas milliontals sådana djur varje år av massor av människor som är involverade och detta accepteras av detta grymma sk samhälle HUR KAN man då inbilla sig att människor skall alltid uppträda som de borde=paradisiskt vackert? med empati??
"Människor" mördar sina egna barn nästan daglig dags Hur kan man då tro att de skalll ha empati för dig när de inte ens har det för sina barn!!!
Människor sviker massomfattande mängd sina partners och barn konstant idag och ger upphov till svartsjuke draman samt milliontals förbittrade förnedrade hjärtan som blir som tidsinställda hat bomder.
Denna bomb kan ha byggts upp i barndomen alt tonåren eller vuxen ålder rmmm
orsakat av besvikelse exempelvis pga att den person till vilket man offrade sig så generöst och godtroget sitt hjärta , sedan stampade på det och smärtsamt förnedrade en varvid könshat kanske uppstod samt sarkasm till motsatta könet mm
Känner man inte till dessa ABSOLUTA FAKTA om den världs människor man umgås med utan irrar omrking och tror att alla människor kommer att uppträda som man sjäv tyckeratt borde HAR MAN en förvanskad verklighets uppfattning.
Eftersom tjejers iq har en tendens att ha problem FÅR jag väl tillägga Att själv klart ÖNSKAR vi alla att Världens all innvånare BORDE vara perfekta MEN NU ÄR DE JU UPPENBARLIGEN INTE DET OCH DÅ MÅSTE MAN JU LEVA I DEN KORREKTA insikten om detta ANNARS HAMNAR MAN JU I HÖGST OBEHAGLIGS SITUATIONER OM OCH OM IGEN.
De visa skriftena går så långt att säga att MAN skall aldrig ens stanna ensam med en kvinna i ett rum vare sig det är ens dotter eller mor FÖR DEN KEMISKA REAKTIONER KROPPAR i mellan kön är så stark att även där kan oönskade kroppsliga band till reatkioner uppstå som ju ledertill högst tragiska resultat.
MEN NI KVINNOR VET JU BÄTTRE ÄN SÅ ELLER HUR????
Dessa råd är ju primitva eller hur??
VARFÖR HAMNAR ni då nästan jämt i dessa korkade situationer där ni (enligt egen utsasgo) blir förnedrade och förolämpade???
Hur kommer det sig att NI SOM ÄR SÅ INTELLIGENTA och inte behöver lyssna till dessa råd gång eftergång hamnar i dessa situationer???
Varför är dessa tiidigare råd oftast att betraktas som förlegade ??
OM NI ÄR SÅ SMARTA ;VARFÖR FIXAR NI INTE FRAM BÄTTRE RÅD HUR ATT UNDIVKA dessa problem FÖR ATT eliminera alla dylika missbrukar är omöjligt för det är alltid en latent möjlighet i könsrelation i slutet rum för själar styrda i sitt liv av lustans drömmar och begär?
Mao att bara hävda att ngt borde vara si och så INNEBÄR INTE ATT ALLA INDIVIDER KOMMER ATT göra så eller hur?
ELLER va d säger ni smarta tjejer??
Ingen borde exempelvis röka MEN så många gör det ändå?
Ingen borde köra berusad men så många gör det ändå!!!
Ingen borde svika ngn annan men många gör det ändå?
Ingen borde lura ngn annan men de göres dagligdags ändå???
Så hur skall man då relatera till dessa två olika begrepp=
Hur det borde vara och hur det är???
Kan ni smarta tjejer förklara för oss "korkade " människor som söker tala om hur ni kan söka att undvika att hamna i dessa (enlig er i tidningar mm utalande) obehagliga situationer???
Eller skäms ni ibland bara för edra sexuall drömmar och sexuella begär och i efterhand söker erhålla edert anseende som ni tycker eller inbillar er förlorat???
Är det killarnas fel att Viktoria Silvstedt är en korkad bimbo??? ELLER är det hennes "smarthet"?
Är det killarnas fel att tjejer viker ut sig i alla möjligsa tidningar nakna i alla möjliga och omöjliga ställning eller är det tjejers smarthet???
OM TJEJER ÄR SÅDANA STACKAR OSKYLDA OFFER,
FÖR de smarta manipulativa männen på kvinnans naiva känslighet VARFÖR INTE DÅ ACCEPTERA BEHOVET AV ATT ALLTID HA MANLIGT BESKYDD av antingen ens fader,eller broder eller äkta make???
Tycker man att man inte behöver ha det Så har man ju tagit en risk på eget "smart" bevåg eller hur??
Så innan världen blir som den borde vara ;Vilket DEN ALDRIG blir på engång bara för att en kvinna tänker så innan hon går ut en kväll ; HUR BORDE EN SANNT SMART KLOKA KVINNA AGGERA IFALL HON FAKTISKT ÄRLIGT VILL UNDVIKA ATT OFRIVILLIGT PÅTVINGAS SEX ETC??
Lifta HEM MED FRÄMMANDE MÄN MITT NATTEN MEDANS MAN SJÄLV ÄR MINST SAGT BERUSAD???
Jag såg det senast i förrgår!!!
Är det smart??
Killen kanske utvecklat hat mot kvinnor pga kansKe blivt sviken en gång eller flera gånger varvid en slags förnedrings hämnd blir att köra ut i skogen och sen då???Vad skall nu den smarta tjejen gör nu då??
Hon som anser sig smart för han tror sig lärt sig den "kvinnligt hemliga insikten " hur att manipulera mäns attratkion för hennes kropp till sin egen ekonomiska fördel etc etc???
MAO ;Det är däri kvinnas högmod och därmed hennes fall och korkade beteende former uppstår.
Hon inbillar sig att kunna kontrollera männens beteenden efter många gångers "framgång" att låtsas vilje ge mer än de tänker göra för att erhålla gratis middagar ,resor mmm.
Så ALLA ni oskyldiga, helt ängla lika jungfrudomar, som adlrig ???? dödat sina barn på grund av "den obehagliga insikten" att ett barn skulle förhindra deras könsliv???
MAO MAN DÖDAR sitt barn för sex.
Om en kvinna dödar sitt eget barn för sex varför vara så överaskad att andra ka vara lika galna eller galnare??
Djur ytterst ytterst sällan dödar sina barn men i vår sk kultur är det "normalt"??????
Ni utför det värsta brottet mao dödar sitt eget barn och sen förundras över att mindre brott kan begås mot andra människor av andra "människor"???
Vari ligger smart heten som ni kräver respekt för??
Om ni inte är så smarta varför inte då ta de goda välmenande korrekta råd som gives av de visa??
Om man arrogant uppblåst,stolt förringar det rådet innebär ju det ju att man i princip vill leva ,som man förr kallade ,fnask,lycksökerskor mm mm mm mm m.
Varför skall de som även har som taktik likt en bitch att erhålla en hake på en gift make i godställning medvetet lura vederbörande i säng för att sedan sätta sin plan i verket för att pressa denne på pengar och ställning inom företaget mmm, via hotet av avslöja mannens otrohet för hustrun mmm
Mao ni kvinnor är inte så oskylidiga och omedvetna som ni söker göra gällande eller är ni ??
SÅ SLUTLIGEN :VAD ÄR DEN MEST NU MÖJLIGA ARRANGEMANGET VIA VILKET MAN KAN ERHÅLLA BÄST SKYDD MOT DYLIKA sexuella ofredande som SÅ MÅNGA kvinnor klagar över???
Ni skall föra in mer silokon i brösten?Färga håret blont?? Kort kort??
Fortsätta flirta med alla jämt????Lära sig sära på benen oftare??
Trycka i mer botox i läpparna?
Mer silikon?
Mer utvik??
Tightare kläder??
Mer gå i mörka parker mitt i natten???
Alltid vara ensam???
Ni som är såååå¨smarta låt höra edra smarta svar????
Hur smarta ärtjejer egentligen ??
651 personer har röstat






