Ska bygga ihop en dator nu och har en budget på ca 7.5k
När är något jag hade tänkt mig:
http://www6.speedyshare.com/da ta/602293877/16028912/50898966 /Dator2.JPG
- Kommer delarna passa tillsammans?
- Kan jag förbättra den utan att överstiga ca 7.5k?
- Kan jag göra den billigare utan att den förlorar mycket prestanda?
Försök gärna plocka ihop en dator som tar denna 10-0 i samma prisklass!
Tack på förhand , sorry för speedyshare
Sen gillar ja era tillgjorda röstar, sen gillar jag lätta lyrics som refrängen ni har ^-^
Det där skulle jag skriva om jag var tio år, nu är jag dubbla. Och skulle inte ens finna det roligt om jag var 13. Ta livet av er, snälla? :)
http://www.youtube.com/watch?v =2WKCtm14VVs
Han skrattar man verkligen med, och inte emot.
http://www.youtube.com/watch?v =rqtr_RvR3sY
Han är rolig xD
Så nej det behöver inte vara att man nyser fram svordomar. Ett exempel på en person med Tourettes syndrom är WoodysGamertag
här är en lista på vanliga vokala tics
Hostningar
Harklingar
Yl, jämmer
Grymtningar
Smackningar
Upprepar uttryck som:
ojoj
vet du
håll käft
va
EDIT: Här är en film när Woody snackar om Tourettes
http://www.youtube.com/watch?v =xMgDSboZ6Ww
Kasta inte bävrar i trähus
#11 Det är skillnad att försöka göra något någelunda seriöst genom musik med ord som man verkligen inte använder i riktigt seriösa sammanhang då det finns X antal synonymer på orden. Jag har med hjälp av bokstäver skrivit något som jag låtit stå kvar i 4-5 år. Jag har inte gjort en låt där jag sjunger något i stil med "Jag gillar att fista din mamma varje dag i fittan" (Om vi nu ska använda ordet fista, vad jag vet finns det inga synonymer på ordet).
Att jämföra ett nickname (På fragbite dessutom) med en seriöst gjord låt bevisar att du tillhör intelligens-reserven.