×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

problem med CS och datorn

Postat av skedaj den 3 November 2008, 19:31
2 kommentarer · 147 träffar
Ja, nu är det så här:

Köpte en dator i januari( http://www.komplett.se/k/ki.as px?sku=323200 ) och pillade ihop den, har funkat sådär. Har satt in en extra hårddisk. Och så frågan; ibland när jag spelar CS så laggar bilden helt fast och en viss ljudslinga på kanske 1 sekund upprepas massa gånger sen kommer det upp en blå bakgrund med vit text som visas kanske 0,3 sekunder så jag hinner aldrig läsa, det jag urskiljt är "drivrutiner" och "grafikkort".

Efter detta startar datorn om sig och sen ter sig allt som vanligt, detta händer kanske en-två gånger i månaden. I somras nån gång pajade hårddisken som jag fick med, så jag fixade till datorn och har nu i den jag satte i själv.

När jag fixat den funkade allt asbra men nu börjar det här problemet med CS komma tillbaka. Är det nån som vet vad det kan bero på, nån som haft liknande problem och isåfall hur fixade ni det? Tack som f-n för att ni tagit er tid, tacksam för all hjälp//sK

Bör jag mosa datorn med en yxa?

9 personer har röstat
Föregående tråd
Nästa tråd

2 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 2 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..