×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

laggar UT

Postat av Jockebonn den 19 Oktober 2008, 21:29
2 kommentarer · 318 träffar
Tjo guzZar!


Denna veckan har det blivit ganska mycket spelande men dock inte fullt ut då jag har haft ett otroligt störande problem som hindrade det. Det är som så här att när jag är inne och spelar något t.ex. call of duty 4, far cry(1) eller half life 2: deathmatch så laggar jag ut efter en viss tid.

Dock så laggar jag inte ur direkt utan grafiken blir helt knasig som om det inte är den rediga färgen utan massa andra som inte passar in. Svårt att förklara och jag kan inte ta print då jag måste starta om datorn eller i bästa fall, ctrl+alt+delete.

Något som jag tycker är konstigt är att det funkar hel fint på Quake 4 och Unreal Tournament 3, inget lagg eller ingen grafik förändring. Glömde tillägga att Cod4 grafiken brukar inte få färgproblemet medans hl2: dm och far cry får alltid.

Jag har de senaste drivisarna till grafikkortet som är ett Club-3D 8800GT.


Hoppas ni förstår mitt problem och kan lyckas hjälpa mig, tack på förhand! :F

2 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 2 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..