×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Olika kampsporter

Postat av 0.O den 11 September 2008, 20:05
40 kommentarer · 224 träffar
Tja lol fb

Det ligger till så här då va att jag skulle vilja börja i en kampsport. Känner en del som håller på med Muay Thai, men är ej så sugen på det därför att i _MIN_ åsikt går folk muay thai för att lära sig slåss på gatorna, varför annars ska man lära sig sparka hårt som fan?

Jag vill alltså hellre gå i en kampsport där man bara använder nävarna, och då tänker man ju klart på boxning men jag undrar om det inte finns någon annan kampsport där man också lär sig parera mera och så? Är ej så insatt

Vill lära mig en kampsport för att det är bra träning och därför att jag vill kunna försvara mig, har aldrig slagit någon och vill alltså inte lära mig för att vara cool_boy och nita folk på stan
Föregående tråd
Nästa tråd

40 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 40 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..