×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Hjälp med installation.

Postat av Koettbulle den 6 September 2008, 10:10
6 kommentarer · 105 träffar
Tjenare. Beställde Battlefield 2 för några dagar sen för att testa. Idag så har det kommit i brevlådan. Öppnade paketet och kollade så allting var där. Sätter in skivan i datorn men ingen autostart / installations sak kommer upp. Kollade manualen och där står det att om inte autostart kommer upp så ska man in på "Den här datorn" och leta efter autostart.exe i DVD-RW-Enhet (H).


Gick in där och ingenting fanns. Fast klickade ändå på DVD saken men då åker skivan ut av sig själv. Testade att ha i skivan en längre stund men efter två minuter så gav jag upp.



Nån som vet hur man ska göra här?




EDIT: Testade med ett annat spel, ingenting hände. Tror det är att min CD grej är pajj =/
Föregående tråd
Nästa tråd

6 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 6 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..