1
ang ny flickvänn
Postat av bobbaz den 6 September 2008, 01:12
325 kommentarer · 240 träffar
I dag har något otroligt hänt!
Allting började i skolan hade en så där lagom seg tyska lektion. När det sprider sig att det är fest hemma hos någon från parallel klassen. Jag och min polare David bestämde oss rätt fort för att gå på festen bättre en att sitta hemma och spela cs eller wow en fredag kväll! Tog direkt upp min mobil och drog iväg ett sms till killen som fixar ölen till mig och David. Sedan ett sms till tjejen jag raggat på i tre-fyra veckor vi har skickat mycket sms och suttit många timmar på msn och pratat festat några gånger ”med” varandra eller vad man ska säga vi pratar lite sen går vi till våra egna kompisar. Men ikväll hade jag tänkt att enbart vara med henne och försöka ragga upp henne en gång för alla. Hon svarade rätt fort att hon ville hänga på men att hon bara fick med sig en kompis så hon undrade om dom två kunde hänga med oss hela kvällen. Visst svarade jag med en glad gubbe:P
Efter att lektionen så snabbade jag mig hem och tog fram pengar sen åkte och hämta ölen. Efter det fort hem för att duscha och göra mig i ordning smsade lite med lina(tjejen jag raggat på) då frågade hon if hon kunde komma till mig lite innan. Visst skrev jag och panik städade mitt rum vart klar typ 3min innan hon kom. Hon kom och det vart lite stelt fixade en drink från mammas och pappas sprit skåp. Sen satt vi på mitt rum pratade lite och drak lite smått. Efter en 20min typ så kommer David till mig utan förvarning men det gjorde la inte allt för mycket. Sen efter ett tag så frågade hon ifall hennes kompis med kunde komma självklart fick hon det! Sp helt plötsligt var vi fyra sen på något sett så ploppade det upp lite av dom närmsta polarna sen hade vi visst en liten oplanerad förfest. Vart en väldigt trevlig förfest med lite GH3 och musik. Mamma och Pappa var på spa helg så det var inget problem med att vara hemma.
Efter att ha förfestat i 3-4timmar så gav vi oss av mot festen 11pers var vi när vi lämade hemmet. Lina var lagom full när vi lämnade huset och fnittrade glatt vi gick 2-3meter bakom alla och pratade med varandra enskilt. Den 15min långa gång vägen kändes som den tog en minut max. Hade så extremt trevligt så tiden och vägen flög förbi.
Sen när vi kom till festen så var det så mycket folk så att vi tappade bort varandra så jag gick runt och letade efter henne i ett bra tag innan jag hittade henne ute på den inglasade altanen med sin kompis där var det enda stället där det inte var något folk alla dom andra rummen var nästan överfulla. Iaf så sätter mig vid dom och börjar prata var lite kallt så tog på mig en filt som låg brevid mig och snurrade in mig i. Det var lite kallt så då så började lina och erika leta efter filtar och erika hittar en filt men Lina hittar ingen. Samtalet går vidare var rätt full och dum skulle ju ha givit filten till henne om jag var lite nyktarare men tur var la det att jag var full. För efter ca 5min så stog hon inte ut längre utan tvingar in sig under min filt men filten gick bara runt oss om hon satt i mitt knä. Så hon satte sig och mysfaktorn höjdes till 110% vi satt och pratade hon ”låg” i famnen på mig mycket mysigt. Folk kommer ut och säger att vi passar mycket bra tillsammans och vissa frågar if vi är tillsammans.
Timmarna gick fort förbi och det var mycket mysigt till slut så gick erika in i huset och skulle kolla lite vilket folk som var där. Men jag och lina satt ensamma kvar och pratade med varandra. Helt plötsligt så ställer hon mig mot väggen och frågar om jag känner något för henne för hon hade känslor för mig och hon trodde att jag hade det för henne med på grund av settet jag skriver sms och på msn. Hon ville veta if det kanske kunde bli något mellan oss eller om hon ska lägga ner innan hon fick för starka känslor för mig. Äntligen en tjej som säger vad dom känner och tycker tänkte jag. Vart helt ställd av hennes fråga så satt tyst en stund hon tittade på mig och sa ”hallo!?” rykte till lite då och svarade självklart att så var fallet att jag var intereserad. Vart en pinsam tystnad var inte riktigt något som kunde sägas för att göra saken lättare. Till slut så samlade jag mod och kysste henne. Hon fnittrade lite sen satt vi kvar och myste länge hånglade endel lite blandat folk kom ut och pratade lite sen kom Erika ut och sa att Lina var så jävla seg jag fattade ingenting först men sen så hånglade Lina upp mig och då fattade jag att dom hade pratat om det innan:P. Blev ett jävla liv på Erika som skulle ta bilder och massa skit. Till slut så hade det spridit sig till mina kompisar som kom då ut och började härja som fan skrek typ ”yes lifer med flickvänn” och att dom hade förlorat mig till den mörka sidan för att jag inte kommer få spela wow för henne. Gör inte mig så mycket spelar wow för att alla kompisar gör det jag tycker inte om wow för 5öre!
Sen hände en ganska rolig sak när typ alla polare som var på festen var på altanen så är det en som alltid super för mycket och spyr varända fylla iaf så var ju den inglasad och idioten tror att det är en öppen så han spyr rakt på rutan så det sprutar åt alla möjliga håll alla börjar skratta som fan! Han har spya i hela ansiktet för att det stuttsar tillbaka i ansiktet på honom. Sen så kommer hon som har festen och hon börjar typ gråta. Så vi ger oss hemmot jag och Lina. Jag var hungrig som vanligt på fyllan så köpte en kebab och bjöd Lina på en pommes tallrik eftersom hon inte var så hungrig. Vi äter upp inte så mycket mer händer. Vi äter upp och börjar gå mot hennes hus när vi väl kommer fram så står vi och myser i ett tag hånglar lite sen ska hon gå men vi skulle hitta på något i morgon sa vi och hon traskade mot sin dörr jag står kvar och tittar på henne min egna flickvänn tänkte jag kan det bli bättre. Men efter ett tag så vänder hon och går emot mig. Hon hade sin nyckel i Erikas handväska. Jahop erbjuder då att hon kan sova hos mig efter som att jag är ensam hemma och har en 180 säng. Hon svara ja på inbjudan så vi traksar hem mot mig.
På hem vägen så gick det ju tankar på vad som skulle hända. När vi kom hem så satte vi på den nya hulken hon somna efter 2min typ så då gick jag och satt mig här och skrev så nu ska jag gå och bära in henne i min säng. Mina polare har ringt minst 20ggr och frågar if vi knullar har nu stängt av mobilen haha.
Nu till frågan vad ska jag göra imorgon det lär ju bli lite pinsamt tyst på något sett. Finns det något bra att göra som bryter isen på något sett??
Skrivet fort som fan så stavfel bjuder jag på! Puss puss fragbite
Och jag jag gjorde en ny profil just för denna vill inte bli igenkänd som killen med
brudtråden!
Edit1--
Jag vaknade först låg kvar ett tag innan jag gick upp. Gick till toan och borstade tänderna direkt if vi skulle hångla. Gick sedan till baka till sängen och la mig igen och låg länge och tänkte att fyyy fan vad skönt äntligen har man en ordentlig flickvänn kanske beroende på vad om hon skulle ångra sig när hon vaknade. Låg i en 30min eller något sen så ringde hennes telefon och hon vaknade sen svara hon i telen. Det var Erika som ringde och sa att hon hade hennes nycklar och att hon undrade om hon kom in. Log ju och räv sov för att höra vad hon sa. Hon sa att hon sov hos mig och att vi tittade lite på film blandanatt. Sen så lägger hon på och då väntar jag några minuter innan jag "vaknar" vänder mig och och det första hon gör så pussar hon mig och ler stort:P ler tillbaks. Sen ligger vi och pratar i några minuter kysser varandra lite. Sedan går vi upp och jag gör frukost medans hon sitter vid bardisken och tittar på vi små pratar lite sen går vi in i tv rummet och tittar på tv undertiden vi äter.
När vi ätit klart så ska vi titta på film i mitt rum. Jag sätter mig i hörnet av soffan och hon sätter sig och lutar sig mot mig så jag håller handen runt henne och vi hånglar.Vi sätter igång in good company och tittar. Vi sitter och tittar och helt plötsligt kommer David och elisa in på mitt rum. Vi brukar göra sånna grejer typ komma förbi utan att säga till utan bara göra en "Drive by" dom slänger sig in i rummet som vanligt för att försöka skrämmas(vi göra alltid detta). Lina blir rädd som fan men på något sett var jag redan redo på det alla brukar komma förbi mig på helgerna för att jag bor i källaren och har en egen ingång. Så alla börja asgarva jag kunde knappt slute efter att ha sett deras miner dels Linas och davids och elias. Så dom hälsade undertiden jag skratta så att jag grät. Så vi pausade filmen och satt och pratade om gårdagen lite Lina satt i mitt knä och hade det mysigt:P
hinner inte skriva mer nu hon ska snart komma hit igen och vill inte sitta vid datorn hon har vatt hemma och duschat och lite så hon skulle komma hit nu typ:P vi ska åka till staden 6mil ifrån där vi bor och glida runt:P!
kanske kommer edit beror på när jag kommer hem och om hon är med då!
edit2--
Hon kom hem och vi åkte iväg i bilen jag lina och david. Jag körde lina satt fram och David bak. Han klaga hela tiden att det skulle vart bättre om jag inte hade någon flickvänn så han fick sitta fram...Har haft mitt körkort i 1månad nu så innan Lina var med så fick han alltid sitta fram. Iaf vi åkte det titta på lite bilar käkade sen titta vi på bio. Vi åkte hem efter bion och på vägen hem så somnade David men jag och Lina satt och prata hela vägen:P
Söndag hände inget vi pratade lite tele men inget mer.
Måndag började som vanligt försov mig som vanligt:P missade halva första lektionen. Sen på rasten så ser jag Lina i korridoren blir nervös som fan vet inte vad hon vill göra bara säga "Hej!" och sen gå vidare. Så hon närmar sig och har fått syn på mig. Blir allt mer nervös ju närmare hon kommer. Till slut är hom framme, nervös som fan. Först ett "Hej" jahop tänkte jag.....Sen en kram, GUTT!!! hon är lite intreserad iaf. Sen kommer den oförglömliga pussen!!!!!!!!!Hörde hur alla klass kamrater som inte redan visste typ "viskade"
Got 2 go nu men inget mer hände under dagen.
Allting började i skolan hade en så där lagom seg tyska lektion. När det sprider sig att det är fest hemma hos någon från parallel klassen. Jag och min polare David bestämde oss rätt fort för att gå på festen bättre en att sitta hemma och spela cs eller wow en fredag kväll! Tog direkt upp min mobil och drog iväg ett sms till killen som fixar ölen till mig och David. Sedan ett sms till tjejen jag raggat på i tre-fyra veckor vi har skickat mycket sms och suttit många timmar på msn och pratat festat några gånger ”med” varandra eller vad man ska säga vi pratar lite sen går vi till våra egna kompisar. Men ikväll hade jag tänkt att enbart vara med henne och försöka ragga upp henne en gång för alla. Hon svarade rätt fort att hon ville hänga på men att hon bara fick med sig en kompis så hon undrade om dom två kunde hänga med oss hela kvällen. Visst svarade jag med en glad gubbe:P
Efter att lektionen så snabbade jag mig hem och tog fram pengar sen åkte och hämta ölen. Efter det fort hem för att duscha och göra mig i ordning smsade lite med lina(tjejen jag raggat på) då frågade hon if hon kunde komma till mig lite innan. Visst skrev jag och panik städade mitt rum vart klar typ 3min innan hon kom. Hon kom och det vart lite stelt fixade en drink från mammas och pappas sprit skåp. Sen satt vi på mitt rum pratade lite och drak lite smått. Efter en 20min typ så kommer David till mig utan förvarning men det gjorde la inte allt för mycket. Sen efter ett tag så frågade hon ifall hennes kompis med kunde komma självklart fick hon det! Sp helt plötsligt var vi fyra sen på något sett så ploppade det upp lite av dom närmsta polarna sen hade vi visst en liten oplanerad förfest. Vart en väldigt trevlig förfest med lite GH3 och musik. Mamma och Pappa var på spa helg så det var inget problem med att vara hemma.
Efter att ha förfestat i 3-4timmar så gav vi oss av mot festen 11pers var vi när vi lämade hemmet. Lina var lagom full när vi lämnade huset och fnittrade glatt vi gick 2-3meter bakom alla och pratade med varandra enskilt. Den 15min långa gång vägen kändes som den tog en minut max. Hade så extremt trevligt så tiden och vägen flög förbi.
Sen när vi kom till festen så var det så mycket folk så att vi tappade bort varandra så jag gick runt och letade efter henne i ett bra tag innan jag hittade henne ute på den inglasade altanen med sin kompis där var det enda stället där det inte var något folk alla dom andra rummen var nästan överfulla. Iaf så sätter mig vid dom och börjar prata var lite kallt så tog på mig en filt som låg brevid mig och snurrade in mig i. Det var lite kallt så då så började lina och erika leta efter filtar och erika hittar en filt men Lina hittar ingen. Samtalet går vidare var rätt full och dum skulle ju ha givit filten till henne om jag var lite nyktarare men tur var la det att jag var full. För efter ca 5min så stog hon inte ut längre utan tvingar in sig under min filt men filten gick bara runt oss om hon satt i mitt knä. Så hon satte sig och mysfaktorn höjdes till 110% vi satt och pratade hon ”låg” i famnen på mig mycket mysigt. Folk kommer ut och säger att vi passar mycket bra tillsammans och vissa frågar if vi är tillsammans.
Timmarna gick fort förbi och det var mycket mysigt till slut så gick erika in i huset och skulle kolla lite vilket folk som var där. Men jag och lina satt ensamma kvar och pratade med varandra. Helt plötsligt så ställer hon mig mot väggen och frågar om jag känner något för henne för hon hade känslor för mig och hon trodde att jag hade det för henne med på grund av settet jag skriver sms och på msn. Hon ville veta if det kanske kunde bli något mellan oss eller om hon ska lägga ner innan hon fick för starka känslor för mig. Äntligen en tjej som säger vad dom känner och tycker tänkte jag. Vart helt ställd av hennes fråga så satt tyst en stund hon tittade på mig och sa ”hallo!?” rykte till lite då och svarade självklart att så var fallet att jag var intereserad. Vart en pinsam tystnad var inte riktigt något som kunde sägas för att göra saken lättare. Till slut så samlade jag mod och kysste henne. Hon fnittrade lite sen satt vi kvar och myste länge hånglade endel lite blandat folk kom ut och pratade lite sen kom Erika ut och sa att Lina var så jävla seg jag fattade ingenting först men sen så hånglade Lina upp mig och då fattade jag att dom hade pratat om det innan:P. Blev ett jävla liv på Erika som skulle ta bilder och massa skit. Till slut så hade det spridit sig till mina kompisar som kom då ut och började härja som fan skrek typ ”yes lifer med flickvänn” och att dom hade förlorat mig till den mörka sidan för att jag inte kommer få spela wow för henne. Gör inte mig så mycket spelar wow för att alla kompisar gör det jag tycker inte om wow för 5öre!
Sen hände en ganska rolig sak när typ alla polare som var på festen var på altanen så är det en som alltid super för mycket och spyr varända fylla iaf så var ju den inglasad och idioten tror att det är en öppen så han spyr rakt på rutan så det sprutar åt alla möjliga håll alla börjar skratta som fan! Han har spya i hela ansiktet för att det stuttsar tillbaka i ansiktet på honom. Sen så kommer hon som har festen och hon börjar typ gråta. Så vi ger oss hemmot jag och Lina. Jag var hungrig som vanligt på fyllan så köpte en kebab och bjöd Lina på en pommes tallrik eftersom hon inte var så hungrig. Vi äter upp inte så mycket mer händer. Vi äter upp och börjar gå mot hennes hus när vi väl kommer fram så står vi och myser i ett tag hånglar lite sen ska hon gå men vi skulle hitta på något i morgon sa vi och hon traskade mot sin dörr jag står kvar och tittar på henne min egna flickvänn tänkte jag kan det bli bättre. Men efter ett tag så vänder hon och går emot mig. Hon hade sin nyckel i Erikas handväska. Jahop erbjuder då att hon kan sova hos mig efter som att jag är ensam hemma och har en 180 säng. Hon svara ja på inbjudan så vi traksar hem mot mig.
På hem vägen så gick det ju tankar på vad som skulle hända. När vi kom hem så satte vi på den nya hulken hon somna efter 2min typ så då gick jag och satt mig här och skrev så nu ska jag gå och bära in henne i min säng. Mina polare har ringt minst 20ggr och frågar if vi knullar har nu stängt av mobilen haha.
Nu till frågan vad ska jag göra imorgon det lär ju bli lite pinsamt tyst på något sett. Finns det något bra att göra som bryter isen på något sett??
Skrivet fort som fan så stavfel bjuder jag på! Puss puss fragbite
Och jag jag gjorde en ny profil just för denna vill inte bli igenkänd som killen med
brudtråden!
Edit1--
Jag vaknade först låg kvar ett tag innan jag gick upp. Gick till toan och borstade tänderna direkt if vi skulle hångla. Gick sedan till baka till sängen och la mig igen och låg länge och tänkte att fyyy fan vad skönt äntligen har man en ordentlig flickvänn kanske beroende på vad om hon skulle ångra sig när hon vaknade. Låg i en 30min eller något sen så ringde hennes telefon och hon vaknade sen svara hon i telen. Det var Erika som ringde och sa att hon hade hennes nycklar och att hon undrade om hon kom in. Log ju och räv sov för att höra vad hon sa. Hon sa att hon sov hos mig och att vi tittade lite på film blandanatt. Sen så lägger hon på och då väntar jag några minuter innan jag "vaknar" vänder mig och och det första hon gör så pussar hon mig och ler stort:P ler tillbaks. Sen ligger vi och pratar i några minuter kysser varandra lite. Sedan går vi upp och jag gör frukost medans hon sitter vid bardisken och tittar på vi små pratar lite sen går vi in i tv rummet och tittar på tv undertiden vi äter.
När vi ätit klart så ska vi titta på film i mitt rum. Jag sätter mig i hörnet av soffan och hon sätter sig och lutar sig mot mig så jag håller handen runt henne och vi hånglar.Vi sätter igång in good company och tittar. Vi sitter och tittar och helt plötsligt kommer David och elisa in på mitt rum. Vi brukar göra sånna grejer typ komma förbi utan att säga till utan bara göra en "Drive by" dom slänger sig in i rummet som vanligt för att försöka skrämmas(vi göra alltid detta). Lina blir rädd som fan men på något sett var jag redan redo på det alla brukar komma förbi mig på helgerna för att jag bor i källaren och har en egen ingång. Så alla börja asgarva jag kunde knappt slute efter att ha sett deras miner dels Linas och davids och elias. Så dom hälsade undertiden jag skratta så att jag grät. Så vi pausade filmen och satt och pratade om gårdagen lite Lina satt i mitt knä och hade det mysigt:P
hinner inte skriva mer nu hon ska snart komma hit igen och vill inte sitta vid datorn hon har vatt hemma och duschat och lite så hon skulle komma hit nu typ:P vi ska åka till staden 6mil ifrån där vi bor och glida runt:P!
kanske kommer edit beror på när jag kommer hem och om hon är med då!
edit2--
Hon kom hem och vi åkte iväg i bilen jag lina och david. Jag körde lina satt fram och David bak. Han klaga hela tiden att det skulle vart bättre om jag inte hade någon flickvänn så han fick sitta fram...Har haft mitt körkort i 1månad nu så innan Lina var med så fick han alltid sitta fram. Iaf vi åkte det titta på lite bilar käkade sen titta vi på bio. Vi åkte hem efter bion och på vägen hem så somnade David men jag och Lina satt och prata hela vägen:P
Söndag hände inget vi pratade lite tele men inget mer.
Måndag började som vanligt försov mig som vanligt:P missade halva första lektionen. Sen på rasten så ser jag Lina i korridoren blir nervös som fan vet inte vad hon vill göra bara säga "Hej!" och sen gå vidare. Så hon närmar sig och har fått syn på mig. Blir allt mer nervös ju närmare hon kommer. Till slut är hom framme, nervös som fan. Först ett "Hej" jahop tänkte jag.....Sen en kram, GUTT!!! hon är lite intreserad iaf. Sen kommer den oförglömliga pussen!!!!!!!!!Hörde hur alla klass kamrater som inte redan visste typ "viskade"
Got 2 go nu men inget mer hände under dagen.






