×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Datorn gets black?

Postat av DomarN^JoE den 23 Augusti 2008, 20:19
3 kommentarer · 129 träffar
Tjenare, nu är det såhär att för ett tag sen så gick min fläkt sönder i nätaggregatet.. och snål som jag var orkade jag ej köpa ett nytt nätaggregat. så tog en fläkt och snörde in den ;d men sen skulle jag städa datorn! samt plocka ut alla komponenter och stoppa in dem igen.. dum som jag var så klippte jag av Start kablarna på chassit!

Jaja, köpte en chassi imorse, samt ett nätaggregat! men sen, då jag har lagt i alla komponenter! då funkar inte USB Musen,tangentbordet, skärmen(svart bild det står energiläge) MEN den startar.. jag har prövat ta ut och in RAM Minne, Grafikkortet snurrar ändåe! Kan det va hårddisken?! Har den dära IDE Kabeln som man kopplar från uttag IDE 1 i moderkortet och sen i hårddisken och sist i cd-rom.. sedan det dära 4 uttags kablen från nätaggregatet har jag oxå pluggat in!

Vad är felet?

Tack på förhand !

MVH / DomarN^JoE
Föregående tråd
Nästa tråd

3 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 3 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..