×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Problem med linser

Postat av mjaowz den 22 Augusti 2008, 00:55
7 kommentarer · 64 träffar
Hej!

För lite mer än en månad sen skaffade jag mig linser (har tydligen riktigt grova synfel, närsyntare än göran persson och astigmatisk med brytningsfel etc..). Vissa saker har blivit mycket bättre (Huvudvärken, ögonkontakten, läsningen osv...) men vissa saker går helt sjukt mycket sämre.

Datorspel!

Irriterande nog har jag sänkt min nivå väldigt mycket och det känns helt omöjligt att prestera något när jag spelar fps.

Det känns helt enkelt som om jag inte riktigt kan koncentrera mig lika bra..

När jag tar ut linserna igen så känns det genast bättre, men endast när det gäller just datorspel..

Någon som har vart med om samma sak (kanske med glasögon?), eller har någon "vettig" förklaring till detta?

Tack på förhand!
/Henrik
Föregående tråd

7 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 7 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..