×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Geting-problem

Postat av Rikkeh den 16 Augusti 2008, 17:38
38 kommentarer · 602 träffar
Tjena mittbena.

Jo det är så att jag har ett litet problem med getingar. Jag hade förfest hos mig igår och glömde cider-burkar/flaskor på balkongen. Idag skulle jag städa balkongen, men fick mig en chock när jag öppnade dörren. Det surrar på hela balkongen och jag överdriver inte om jag säger att det är säkert 100 getingar som flyger runt runt där ute. Jag vågar helt enkelt inte gå ut där.

Någon som har några tips på hur jag får bort getingarna? Invänta mörkret? Balkongen är precis bredvid min ytterdörr, så så fort jag ska gå ut så blir jag attackerad, mer eller mindre.
Föregående tråd

38 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 38 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..