1
Tjejen otrogen:(
Postat av LLed den 3 Juni 2008, 22:32
813 kommentarer · 1 210 träffar
Tja alla Fb kids!
Måste skriva av mig lite visst vissa kanske tycker att detta e totalt onödigt men det finns ju alltid några som kan komma med något bra att säga.
Allt började för förra helgen! det var fest i byn där jag bor men jag kunde inte gå på festen för jag vart tvungen att åka med pappa och hjälpa honom med elen i våran sommarstuga(vi bodde över natta i stugen)men tjej gick då på denna fest .
Aja... nu till vad som hände på festen min kompis john var där med sin kusin från stockholm. Aja på söndagsnatten vid 12tiden får jag ett samtal av john vi småpratar lite sen säger han att hans kusin är och trycker någon tjej! "nice" tänker jag!har bara träffat kille två gånger innan men han va ass grymm. sen lägger vi på tänker inte mer på det och går o lägger mig.
sedan när jag kommer hem på söndagen så är jag med min kanske f.d(vet inte en) flickvänn och vi har det mysigt men hon var lite underlig men jag trodde att hon bara var trött eller något sådant så jag tänkte inte mer på det vi så på film sen åkte hon hem vid 7tiden.
vid ungefär 9e tiden så ringer john och låter jävligt orolig och säger att vi måste snacka och frågade ifall han kunde komma till mig. visst sa jag och trodde att han hade något problem så tänkte inte på det satte mig och tittade på The black donnellys. Sen kommer john och ser jävligt ledsen ut så frågar vad det är som är fel och då säger han det jag trodde att jag aldrig skulle få höra om julia(min kanske f.d flickvänn) "Julia var otrogen i går" allt bara stanna till jag kunde inte stå var tvungen att sätta mig ner kunde fan nite andas sån otrolig smärta i hela kroppen något jag aldrig trott om henne hon är världens bästa flickvänn annars. efter några minuter så lugnade jag ner mig lite så skrek jag ut "VEM!?" det värsta var att hon hade varit otrogen med johns kusin.
Han visste inte det först på kvällen vem julia var eller något inte förens dagen efter när john satt på hennes bildagbok och tittade på bilder från festen så sa han att det var bruden han hade tryckt. jag pratade i telfon med honom senare på kvällen men var inte arg på honom för han viste inte att hon hade flickvänn men allt var sant och jag kunde inte fatta det först..
kunde inte sova på hela söndags natten så jag orkade inte gå till skolan. när jag låg där på natten så kom jag på den bästa planen någonsin vad jag trodde iaf!men så var det inte direkt nog den säsmsta iden jag någonsin fått. aja iaf jag bästämde mig för att lossas som jag inte visste något och se om hon skulle vara ärlig och säga det till mig så jag pratade med john på måndagen och sa att han inte fick säga detta till någon. han sa att han inte tyckte det var någon bra ide han tyckte att jag skulle fråga vafan hon sysslar med och sedan dumpa henne men jag var ju så inne på min "ide" som jag trodde var så bra!
Dagaran gick vi pratade i telfone men jag var så förbannad av att hon inte så något så jag sa att jag hade mycket i skolan och inte hade tid att prata om det inte var något viktigt sa att isf kunde hon ringa med 24/7. sen kom vi till helgen och vi skulle festa på fredagen jag var tvungen att förfesta med alla våra kompisar men jag fick undvika henne hela förfesten men hon ville kramas och lite sånt men jag var så jävla arg inombords satt jag bara ville skrika så såfort hon började med något sa jag att jag var tvungen att pissa så gick jag till någon annan polare och snackade.
sen kom vi till festen och jag var helt psyko var så grymmt iriterad och arg över att hon inte hade bärettat något för mig. efter ett tag kom alla till köket där vi stog och snacka så fick någon iden att vi skulle köra supar leken "Jag har inte" och det gick runt när det kom till mig så kunde jag inte hålla mig längre och sa "Jag har aldrig varit otrogen mot min pojk eller flickvänn" ingen drack. Då vart jag så jävla förbannad och sa ganska högt "E det ingen som har glömt att dricka!?" ingen reaktion från julia till slut så tappade jag det bara och sa ganska högt "Drick då för fan julia" hon vart helt förstörd det blev helt knäpp tyst i rummet sen bara gick jag och hon skrek efter mig och sprang efter hon han ifatt på balkongen och stannade mig
Men jag var så jävla förbannad så jag skulle fan kunnat slå till henne men jag höll mig. hon började stor böla stog och sa massa ursäkter som var så jävla dåliga satt jag bara vart argare tex att hon var för full och att hon tänkte på mig hela tiden alla stog typ och lyssnade på oss när jag stog och skrek på henne och hon grät till slut så bara gick jag pallade inte mer gick 1 mil den natten hem var så jävla arg så jag började slå på en vägskylt av metall så har en spricka i handen nu.
Min ide att vänta och se if hon skulle säga något var nog den sämsta iden i hela mitt liv!!
enligt alla så ägde jag henne tydligen med leken hennes kompisar är jävlig tjuriga på henne nu har pratat med ngra av dom nu dom tyckte att jag var den perfekta pojkvännen bla bla bla men hon var mitt allt jag gav allt för henne men hon kunde inte göra samma sak för mig.
nu till saken hon har skickat 145 sms med att hon vill ha mig tbx och att det var ett misstag och att hon vill prata med mig men vet fan inte if jag pallar. men har tänkt att prata med henne i morgon kommer med edit om vad som sägs. Men jag älskar fan henne fortfarande kan man ge henne en andra chans eller ska jag avluta det nu?
är bägge 17år och vi har varit till sammans i 7månader!och det har varit dom bästa 7 månaderna i mitt liv!
sorry för alla stavfel och allt kanske blev ganska långt men var tvungen att skriva av mig!
Vad ska jag göra?
EDIT 1
nu har hon skickat 18 sms sedan 22:00 hon skriver att hon inte kan sova och att hennes liv inte är värt att leva utan mig!är fan jobbigt för mig att få sånna sms efter som jag fortfarande gillar henne och bryr mig om henne
många säger att jag ska sätta på en annan brud och sådant. Men det e inte jag som person jag tycker om henne klarar inte av att göra något sådant
Gjorde som #53 sa nu och hon svarade
"men förlåt jag ångrar verkligen det jag gjort svara när jag ringer dig då snälla! måste prata med dig:,(" ska jag svara och se vad hon har att säga?
stort tack till kimphaklump för ett väldigt bra PM!
-------------------EDIT2----- ------------------
Kunde knappt somna inatt men jag lyckades somna runt 6 eller något. var bara en timma kvar tills jag skulle vart tvungen att gå upp så jag stälde av alarmet och sket i skolan. sen vaknade jag vid 10tiden och tittade då på mobilen 13 nya sms från henne. Men jag sket i det orkade inte prata med henne en så gick upp och duschade sen drog jag till en polare som alltid är ledig på onsdagar för jag kände att jag var tvungen att snacka med någon lite, Väl där så sitter han och spelar wow(nörd) aja han slutade spela och vi snackade lite fick förklara allt för han visste inte vad som hade hänt.
sen vi halv tolv så kom hans lilla syster hem, hon hade håla.aja tänkte inte på det men hon är kompis med min flickvänn så helt plötsligt vid typ 1 plingar det på dörren så polaren gick ner och öppnade dörren hörde bara hur någon tjej pratade brydde mig inte så mycket vi satt och spelade GH3!(bra spel tar bort problemen tillfälligt) sen hörde hur någon kom upp för trappen trodde det var polaren så brydde inte mig så mycket.( När man sitter i soffan vid tvn som jag gjorde så ser man inte trappen). sen hörde jag att en tjej sa "Hej" hörde direkt att det var julia. bara rös till i hela kroppen blev inte arg utan bara besviken var den ända känslan jag kände. jag sa inget bara satt där, hon kom och satte sig igämte jag kunde inte hålla mig då började böla(pinigt att skriva på fragbite xD) ska inte skriva vad som exakt sas men vi pratade i en ungefär en timma eller ja hon pratade.fick höra hennes historia på det hela.
tydligen så hade hon vart ganska normal full och så hade någon frågat var jag var, då svarade min dryga "halv kompis" petter att jag var på dejt med en tjej(WTF!?) han hade inget skäl till att säga det har fan aldrig gjort något mot honom. då så vart hon helt knäkt och började tro att jag ville göra slut med henne och massor, tydligen så hade hon börjat böla och massor sen så drack hon mer sprit och vart tydligen as packad och trodde att jag skulle göra slute med henne så hon började ragga på johns kusin och sen vet ni hur det gick senare...
sen på söndagen fick hon reda på att han bara hade drygat. så hon sa att hon knappt kunde leva med sig själv sen under veckan och inte ville säga något för hon ville inte att jag skulle dumpa henne för hon älskar mig. ringde petter sen efter det och tittade upp om han verkligen hade sagt så. och det hade ju idoten sagt med, vart så jävla arg på honom så la bara på sen. var så jävla sugen på att åka till skolan och slå honom men polaren stoppade mig.
Men vart lite arg på henne när hon frågade mig om jag var på dejt med en annan tjej? jag har gjort allt för henne trodde hon kunde lita på mig till 100%. men jag sa till henne att hon kunde ringa min farsa och fråga om hon ville då så vart hon bara tyst.
Sen sa hon att hon verkligen älskade mig och bad om förlåtelse och jag sa att jag inte viste vad jag ville att jag ville ha lite mer tid på mig att tänka då började hon gråta och lite sådant sen pratade vi i typ en kvart lite om hur bra vi har hatt det och hur vi träffades lite bland annat.
när vi pratade färdigt så sa jag att jag var tvungen att dra med polaren till motorsport och hämta en grejj till min moppe(en löng! och nej jag e ingen moppe pojk
men bor enbit utanför så har den för att ta mig till polare med mera) så när hon skulle gå så kramade jag henne och då så trodde hon typ att det var bra igen eller något och försökte kyssa mig men jag klarade inte det så jag bara vekbort ansiktet när jag så att hon fösökte kyssa mig då började hon grina och sa massa om att hon skulle göra allt för att jag skulle förlåta henne jag sa att jag skulle tänka på det sen gick hon..
fick förklara allt för polaren med och han hade med stått vid petter när han sa att jag var på dejt med en annan tjej men alla bara hade garvat för dom vet hur mycket jag tycker om henne och allt det. fick ett sms av henne sen där hon skrev lite om att det var skönt att vi kunde prata och att hon älskade mig. sen drog jag och polare o köpte glass och lite jag var tvungen att komma på andra tankar
asså jag vet inte om jag är så arg på henne längre men mer besviken att hon inte litade på mig till 100% och att hon kunde göra något sådant.
glömde skriva det att polarens lillasyster e kompis med julia så hon hade skickat ett sms till julia och sagt att jag var hemma hos dom
har lysnatt på tre låtar non stop sen allt hände!mycket bra låtar tycker ni ska lyssna på dom!!
-rmk-ta_hand_om_er_(feat._sob er)-frizon.info.mp3
-rmk-det_regnar_i_stockholm_( med_sober)-frizon.info.mp3
-sober-hora eller vad den heter!
----------------EDIT3-------- -------------------
har pratat med julias bror nu han e ett år yngre en mig så vi e ganska bra kompisar. träffade han och hans kompisar på stan. han visste ingenting om vad som hade hänt förutom att julia inte hade gått till skolan och grät hela tiden. så han trodde att jag hade gjort slut men jag sa bara att jag inte hade gjort något utan att det e något som hon har gjort ville inte säga för mycket. sen nu när jag kom hem kunde jag inte hålla mig längre jag var bara tvungen att ringa henne saknar att prata med henne varje dag. men samtalet vart väldigt stelt och vi pratade lite om varandras känslor och jag sa ju som det va att jag fortfarande älskar henne så himla mycket. hon bad om en andra chans, jag fick panik visste inte vad jag skulle säga så jag sa att hon får en chans till och att minsta lilla sak och det e över. sa även det som någon sa i ett pm till mig att jag inte vill att hon skulle festa utan mig och sådant och hon sa att hon skulle göra allt! hon ska komma nu vid 6 tiden så skulle vi prata lite och se på film.
tack till alla som har lagt bra komentarer och PM!!!
kommer med edit om iväll om det är någon som vill ha det!
peace//marcus
---------------EDIT4--------- ------------
tja alla nu har hon vart här och vi har pratat hela kvällen blev ingen film och jag tycker inte att det är jobbigt att vara med henne för jag tänker inte på vad som hänt utan det bara bublar i hela kroppen e så galet kär i henne. det som känns extra skönt är att hon sa gång på gång att hon vill göra vad hon en kan för att det ska bli bra igen. vi myste lite senare(nope inget sex ville inte göra det if jag skulle tänka på det hon gjort kände att jag inte skulle klara det nu när jag kommit över det. när vi myst i ett tag så säger hon helt serriöst att hon vill förlova sig. men jag sa att jag inte e redo för det nu efter det som hänt men hade hon velat det innan allt detta så hade jag lätt sagt ja!
så jag kände mig helt glad sen eftersom allt löste sig ganska bra man gjorde det väldigt klart att något skit och jag kommer inte att tolerera det hon ska komma till mig och bo hemma hos mig över hela helgen för jag e ensam hemma!
Är hur glad som hellst kan inte sluta tänka på henne känner mig som nykär igen. men visst så finns det fortfarande i min baktanke vad som hänt men alla sa att det kommer ta tid innan jag kommer glömma detta men jag har redan lagt det bakom mig vi lever i nuet och förhoppningsvis så är det sista gången något sådant händer. för händer det något mer så e det slut!!
ett stort TACK till alla som har skrivit underbara PM och inlägg i tråden jag älskar er!!!och för att inte glömma min största älskling på fragbite som har bode skickat PM skrivit i tråden och i en annan tråd att jag ska göra update denna man är xek
kommer kanske med edit efter helgen om något speciellet händer!
grabbar skriv en tråd på fragbite om du har problem det har hjälpt mig otroligt mycket!
tack för allt!//marcus
----------------------------- EDIT5-------------------------
tjabba alla problem i paradiset igen :S fast inte så arvarliga men endå nu var det hon som fuckade ur. Nu i helgen så är det hämvändar helg till byn där jag bor och då kommer oftast folk som har flyttat här ifrån tillbaks och så är det fest på torget med öltält och skit.
Jo i alla fall så vi festade och hade det trevligt jag har just börjat lungna ner mig lite över vad som hänt. Men självklart så var en polare för full, så när jag julia och han och några andra stog och pratade så frågar han "knullade inte hon någon annan!?" så jävla pinsammat jag visste inte vad jag skulle säga. liksom vem fan frågar något sådant när bägge är närvarande??? så jag sa bara att det hade hänt lite saker men det var över nu. Men hon gick därifrån och började böla så fick gå efter henne och trösta henne lite och hon tjatade om att alla mina kompisar hatar henne efter det hon gjort. Självklart gör dom det, det e flera som vägrar att prata med henne och sån skit.
aja allt löste sig till slut, sen så var vi vid öltältet. men är ju bara 17 så vi kom ju inte in så c00l som man e så hänger man ju utanför. asså det e fullt med folk utanför med så det var trevligt. Så när vi är där utanför så ser jag min gamla barndoms kompis(ex flickvänn var 14år så var inte så serriöst förhållande) Linnea som flyttade när jag var 15. själv klart så vill jag ju se satt det e hon, vill ju inte skämma ut mig och gå o prata med någon främling iaf så står jag ju och sneglar som fan i typ 5min. sjävklart så ser ju julia att jag håller på att stirra på något och hon tittar på vad. sen går hon fram till mig och börjar nästan skrika att jag håller spana in andra brudar för att jag inte vill ha henne och att jag tänker göra slut så hon börjar böla som vanligt och springer iväg. Jag blev så jävla förbannad pallade inte detta så jag sket i henne och gick till polarna och pratade. efter ett tag såg jag att det va linnea så gick ju fram och pratade hon kände igen mig och så, sen stog vi och pratade ganska länge typ gammla minnen och hur hon hade det nu för tiden. Julia ringer och jag lägger på, går någon minut sen ringer hon igen lägger på då med, stänger av telefonen pratar vidare sen efter en 35min så kommer johns lilla syster fram och börjar härga om att julia hade fursvunnit hon hade inte gått hem och hon hade stängt av telen. det var ju ungefär 1 timma sen jag pratade med henne så sa att hon kommer nog komma om ett tag och sa åt henne att gå och leta om hon var så jävla orolig, kanske var lite otrevlig men har bett om ursäkt för hon sa till john att jag var katig mot henne.
Pratar vidare med linnea i ett bra tag sen blir vi bjudna på fest hemma hos en av hennes kompisar så hela mitt kompis gäng drog ju dit. vart rätt många, rolig fest vart det. Men efter att jag pratat med linnea i ett tag så märkte jag att hon började stöta på mig och sa att vi skulle gå upp till ett rum och "prata enstört" vad va hon sa:P Men jag var så jävla röksugen så sa att jag var tvungen att röka. hon ville med röka så fick bjuda henne på cigg. vi gick ut på altanen och satte oss i hamocken(stavning) hon började stöta som fan på mig igen men kunde inte göra något för tänkte på julia så sa att jag hade flickvänn och att hon hade vart otrogen mot mig nyligen och jag vill inte göra samma sak mot henne. Linnea förstog! och ja hon är riktig het så om jag hade viljat ha en hämd på julia så hade detta vart ett perfekt läge, Men det är inte vad jag är ute efter. Sen så när jag gick in så kom johhns lilla syster fram till mig och frågade vad fan jag hade gjort om jag hade kn0llat Linnea och massor var ett jävla liv så sa till henne att vara tyst. sen frågade jag hur fort hon trodde att vi hade kn0llat vi var ute i typ 5min och rökte vart så förbannad på allt jävla tjat så sa till john att jag skulle ge mig hem åt. sa hej då till alla pollare och gick sen. har 2.5km hem så traskade vägen fram.
När jag väl kom hem satt julia på trappen till huset och grät när hon så att jag kom så sprang hon fram till mig och skrek så in i helvete att jag hade vart otrogen och att hon hatade mig och aldrig ville se mig mer och att vi var över slut för alltid. jag bara stog där och tittade fattade inte hur fan hon hade mage att skrika sån skit när hon inte vet något så sa till henne att hålla käften och hon vart tyst frågade henne vart hon hade hört det och om hon inte litade på mig. det var ju johns lilla syster ofc som hade sagt det. vart ju jävligt förbannad men allra argast blev jag när hon sa att hon trodde att jag skulle dumpa henne skaffa ny flickvänn. frågade henne om vi inte hade kommit över det en hon sa att hon hade det men att hon trodde inte att jag hade gjort det och att jag spanade på nya brudar. men förklarade lungt och stilla hur det var med linnea att vi hade vart tillsammans och så. och att vi bara hade pratat, och att jag inte hade spanat in henne utan att jag hade försökt se om det var henne för att jag inte ville skämma ut mig och gå å prata med någon jag inte känner. sen förklarade jag lungt att jag inte har tänkt dumpa henne men om hon ska hålla på och härga så här mkt så klarar jag det inte. sen lungnade hon ner sig och vi pratade i någon kvart eller så om att jag inte hade planer på något nytt och att det var henne jag vill ha. sen gick vi in. sen så ringde john först och pratade han var kvar festen och han hade legat med ngn brud. sen bäretta jag vad hans syrra hade ringt och sagt till julia, han vart förbannad och la på:P 5min efter ringde hon till julia och sa att hon drog förhastade slutsatser och att jag inte hade gjort något annat en att prata med linnea.
julia somnade 10min in i filmen så jag stängde av och sitter nu här och skriver så nu ska jag gå och bära henne till sängen, ska gå och lägga mig nu!
btw john har kn0llat sin lillasysters bästa vänn, haha hon är kär i honom men han var bara kåt haha
----------------------------- -Sista EDIT-------------------------- -------------
Tja alla jag är sjukt nere nu! jag gjorde slut igår :,( ! började på dan när hon frågade ifall vi skulle hitta på något på lördags kvällen. Men jag sa Nej för vi hade ju planer på att grilla jag och polarna orkade inte ha med henne då, kan vara skönt med "kill kväll" ibland så vi hade det trevligt sen gick vi ut vid 9 tiden på sammhället. det var bra drag på stan med eftersom det är hemvändar helg så vi mötte massa folk sen gick vi vidare kom till torget. Där träffade jag Linnea och vi pratade igen fast inte 1on1 utan alla stog runt och pratade. När vi har vatt ute i någon timma eller två så kommer julia och hennes kompisar så klart. När hon ser mig prata med linnea så kommer hon fram och sliter tag i mig och försöker dra iväg mig utan att säga något så frågar vad fan hon sysslar med? hon sa att hon ville prata med mig bakom banken(vi stog framför så vi gick runt)
Trodde hon hade något viktigt att säga till mig men är vi kom runt så börjar hon att böla och skrika om att jag dissade henne och var me linnea i stället. Sa att vi hade vatt hemma hos mig och sedan gått ut sen träffade vi hennes gäng. hon trodde inte på mig och vi började bråka som fan som vanligt bara teg jag och tog imot som jag alltid fått göra. sen sa hon att jag va ett svin och att jag inte brydde mig om henne längre.
sen när hon vart tyst så orkade jag verkligen inte så sa att jag inte orkade längre och ville göra slut för att hon hade blivit värsta psykfallet. sen HON var otrogen. Hon började smöra och sa att hon inte menade det hon sa och bad om ursäkt och sa att det inte skulle hända igen. Men stog fast i vad jag sa och hon pratade massor om att vi inte kunde sluta så här men sa att jag inte pallade längre. Gick sedan hon sprang efter och pratade och sa att hon älskade mig och att hon inte skulle vara ett psykfall längre men sket bara i henne gick till kompisarna igen och pratade då kom hon igen och sa att vi skulle prata. Sa bara att jag inte ville prata med henne och att vi var slut. hon gick men kom tillbaks efter 5min igen och sa att vi måste prata. Sa åt henne att dra åt helvete att jag inte ville något med henne att göra och att jag ångrade att jag förlät henne när hon var otrogen. hon sprang iväg och grät.
Vart lite ledsen och nere tänkte på allt vi gjort och den skiten hur tomt det kommer bli utan henne. Men det är det värt orkar inte ha henne hängades och skrika om varje liten sak jag gör. Får ju för fan knappt prata med henne. Det var ju hon som var otrogen inte jag boder vara tvärt om.
Julia hade gått hem eller något så gick fram till hennes kompisar och pratade lite med dom johns lillasyster och den bruden han tryckte bland annat. Skulle bara titta så att dom inte var tjuriga på mig eller något sådant med det var lungt enligt dom. Dom sa bland annat att jag var stark när jag gav vårat förhållande en andra chans och att dom tycker att det e synd att det inte funkade. var en av hennes fjortis kompisar som var ganska full så hon fråga "Kan man ragga på dig nu??"bara skrattade och gick ;p
Ringde och pratade med julias lillebror i morse. hon hade tatt sönder sitt rum..... slått sönder tvn och lite tavlor hatt sönder en lampa och lite. Så han hade fattat innan jag ringde att vi hade gjort slut. Men han var inte arg på mig fick ju förklara vad som hade hänt för honom för han visste ingenting. Så han sa att han förstog att jag inte klarade av det.
kommer ju fortfarande att tänka på henne någon som vet något bra sett att glömma henne???
vill göra det så fårt som möjligt vill inte må dåligt.
efter att ha läst tråden så kan några kan fatta att jag har dyslexi men för er som inte fattar det så nu vet ni!
Be Cool Stay In School
---------EDIT---------------- ---
fick en låt av en polare som han tycket var skön. så började lyssna på låten började fan böla av att lyssna på texten skrev det till ha och han bad om ursäkt för att han inte tänkte på det. Men personligen tyckte jag att det var skönt att gråta. Vet att jag alltid kommer komma ihåg henne han sjunger bland annat det i låten. Vill ha henne nära och prata med henne. Men jag måste låta bli!!! a här har ni låten iaf
http://youtube.com/watch?v=Sy5 8wz0zHeo
så grymmt sjukt bra!
-------------------EDIT------ --------------------------
Tjena FB ska bort till henne idag och prata med henne om allt hon har inte vart i skolan och tänker inte gå i skolan i morgon häller. Det är inte likt henne hon bryr sig om skolan. någon som har något tips om vad jag ska säga och inte säga?någon med egna erfarenheter av detta? behöver snabba tips!!!ska bort till henne om ett tag!
---EDIT---
En edit på förra editen:P John kom till mig innan jag skulle gå till henne. Berättade att jag tänkte gå till henne och prata. Han sa att jag inte fick gå att jag skulle skita i henne nu, men sa att jag ville. Efter ett tag så sa han att han skulle slå mig om jag gick. jag tog han inte på alvar först men han höll fast mig och puttade bort mig från dörren. Sen började vi prata lite, han är min bästa vän eller vad man ska säga så vi hade ett ganska djupt samtal om det som hänt.
så jag gick aldrig till henne vet inte ifall det är en bra eller dåligt
------EDIT-----------
Ganska onödig edit men kan berätta för alla att jag har 2 små brudar som raggar på mig nu sen linnea har vart här med:P men jag palla inte göra något eller starta något nytt så bara dissar dom snällt och säger att jag inte pallar något nu!
-----Midsommar EDIT--------
Tja!! kom på att jag skulle göra edit om vad som hände på midsommar nu:P
Vi var ett gäng som åkte ner till öland över midsommar. alla tog ledit från sina jobb för vi drog på tisdagen för att kunna festa många kvällar. Julia var ju självklart med och hennes kompisar. vi hade platserna gämte varandra efter som vi var där tillsammans. jag och john började supa på tisdag. så innan vi åkte vid typ ett eller något så hade vi druckit några öl och var lite små fulla. Vi packar i bilen och allt kontrolerar satt vårat tält och alla packning är med. åker sedan. Halvägs så stannar vi och ska käka pizza. Alle som var med i bilen har sin plånbok i väskan back i bilen. Han lastar ut allt och tar fram den. och missar troligtvis vårat tält vi vet inte men det är vad vi tror nu efter iaf. aja vi slänger oss i bilen kommer ner på kvällen tjejerna var redan nere med deras husvagn.
Vi kommer dit jag hälsar på julia pratar lite om hur deras resa var och så. Sen ska vi sätta upp tälten!vi e 5 personer och vi hade med oss 2st 2manna tält dom skulle sova tre i sitt och jag och john i vårat. Men då så hittar vi inte vårat tält blir ett jävla liv. Alla asgarvar i 30min tills johns lillasyster frågar vart vi ska sova. Vi börjar asgarava ännumer efter som vi inte har någon stans att sova. dom föreslår snabbt att vi ska sova i deras husvagn. Vi tackar ja utan att tänka på hur stor husvagnen var och hur många dom skulle sova inuti. Så vi festar vidare allihoppa sen närmar sig säkert klockan 2 eller något så alla sägaer att vi ska sova så vi ger oss in i husvagnen. John hoppar snabbt in i sin lillasysters bästa kompis säng henne som han kn0lla. Jag står som ett fån och vet fan inte vart jag ska sova julia ligger över johns säng i överslafen. Jag tänker först på det men bästemmer mig för att lägga mig i mitt gången på golvet. Julia säger att jag kan sova hos henne i sängen. Jag säger då snällt att jag kan ligga på golvet och att det inte var så obekvämt(ljög så in i, det var kallt och hårt) då säger hon att hon ska sova på golvet om jag ska. Så skiter i det först sen lägger hon sig på golvet igämte. Jag står inte ut av att ligga på golvet efter typ 10min så säger att vi ska lägga oss i sängen ist.
lägger oss i sängen. Känns ultimat konstigt!!!jag gillar henne fortfarande och skulle ta tillbaks henne om hon hade ändrat sig. somnar vaknar av att någon stönar lågt i husvagnen. Alla skricker att jag och julia ska sluta. Pinnsamt med tanke på att det inte var vi. Så vi sa det lite snällt. Sen fattade alla att det var john och tjejen i sängen under. dom slutar när dom fattat att alla har vaknat och lyssnar på dom. Somnar om efter ett tag.
vaknar på morgonen med armen runt julia. tar snabbt bort den när jag vaknat. Hon låg redan vaken och vänder sig då bara om och tittar in i mina ögon säger ingenting vi ligger och tittar på varandra i ett tag. Kan ha vatt i någon minut eller i en timma kändes som en evighet. sen börjar dom andra stöka vi går upp.
under onsdag och torsdag så tittar vi la lite på varandra. jag ligger och tänker på natten innan man ska sova. Jag märkte ju att hon hade ändrats som person till den bättre hon hade mognat. Fredag börjar supandet tidigt på morgonen alla går och duschar. Förutom jag julia kommer tillbaks först, vi börjar små prata lite. Hon sätter sig i sängen igämte mig och tittar på mig, Sen säger hon att hon älskar mig över allt annat och verkligen vill att det ska bli vi igen och att hon ångrar allt och att det var det värsta hon gjort i sitt liv med mera med mera......
jag säger så klart att jag har känslor kvar för henne och att vi kanske ska börja om men ta det lungt den här gången och inte som förra gången vi började om. kvällen går vi sitter nära varandra hånglar lite då och då..... sen drog vi alla till något disco tält där det var ett jävla drag. Julia och jag dansade i någon timma. Sen skulle jag gå och pissa ser john och en del av de andra sitta i gräset bakom "disco tältet" går dit börjar snacka så klart. julias ena kompis var så full satt hon inte kunde gå! och eftersom jag är BiFFeN så fick hon hänga på min axel. Julia ser när vi går förbi disco tältet och kommer då ut och följer med till husvagnen nästan när det är 20m kvar till husvagnen så spyr idioten på mig. Släpte henne på baken bara och tog av mig tröjjan slängde den bakom husvagnen gick in för att ta på en ny.
Julia kommer in och låser dörren..... jag tar på mig en tröjja som ungegär 3min senare skulle av:P vi hade sex. sen när vi var klara så låg vi och mös då kom alla och började banka på dörren och ville in för det spöregna ute så jag fick hoppa ner med en t.shirt för ballen och låsa upp hoppa upp i sängen med julia igen sen satt alla inne i någon timme och pratade medans det regna sen gav sig alla ut. Vi klädde på oss och bästemmde oss för att gå en sväng. Hand i hand gick vi ner till havet. Jag hade ju tänkt att det skulle vara romantiskt men när vi kommer ner dit ligger det folk och spyr så vi går vidare. Slutar tillslut på en sten tittandes ner på havet. var en 100meter till vattnet pratar en bra stund. Kommer framtill att vi är tillsammans igen och att det ska funka bättre den här gången. efter lite kyssar och skit så gick vi lite till. Sen gick vi till alla andra som var vid disco tältet och dansade lite. Efter någon timmas dans var det dags att gå och lägga sig. Husagnen var halt tom efter som alla fjortistjejerna var hon någon kille eller något. Bara jag julia, john och bruden han kn0lade dagen innan. Sen hon som spydde med men hon låg längst fram och var deckad. Sen kunde Jag inte låta bli så mobbade john för att hans lillasyster var och kn0llade någon:D
sen så hände inte så mycket mer på helgen. krökade lördag natt till 3-4 något sen gick vi och la oss. söndag åkte vi hem.
Sen igår kväll så bjöd jag hem julia. Mina föräldrar är inte hemma på två veckor så har huset för mig själv. Över raskade julia med en middag. som jag sjävl lagat:P hade även fixat en film som vi skulle se på men han aldrig sätta på filmen.
så vi är tillsammans igen! och jag älskar henne grymmt mycket även efter det hon gjorde. Men gör hon något liknande är det slut!!!!
hu! vart lite text :D
//macce
----------------------------E DIT 3månader senare på dagen till och med!------------------
hej alla så att folk började komentera tråden igen. Den är ju tre månader gammal :D. Kan la inte säga att det hänt så mycket......
Vi grälade idag men inget illa det löste sig. Eller jo en ganska stor sak har la hänt. Hennes familj har flyttat så hon har bott hos mig nu i en månad.
Vi har en "stuga" eller vad man ska säga på tomten där jag bor! eget kök, egen toalett allt:P så hon flyttade in men hon ska flytta till en lägenhet
som hennes föräldrar ska hyra åt henne. Hon ska nämligen ta studenten här sen kanske hon ska flytta ner till sin familj igen:(.
Tar 1 timme och 30 minuter med tåg dit, så överdrivet långt är det ju inte. Men iaf så nu är vi som ett riktigt par haha. Har eget "Hus"
Vi har till och med en hund xD det är mammas och pappas minsta hund som vi har hand om eller vad man ska säga hunden bor i stugan just nu iaf:D.
Hennes otrohet har kommit upp en gång när vi bråkat men allt har ju alltid löst sig. När jag sa det så började hon stor gråta så det kändes inte skönt för mig häller så....
Har nu funderat på att förlova oss xD Hon har tjatat i ett tag nu så jag har börjat fundera men vet inte kan ju ta slut när som hellst är ju bara 17 år så..
Måste skriva av mig lite visst vissa kanske tycker att detta e totalt onödigt men det finns ju alltid några som kan komma med något bra att säga.
Allt började för förra helgen! det var fest i byn där jag bor men jag kunde inte gå på festen för jag vart tvungen att åka med pappa och hjälpa honom med elen i våran sommarstuga(vi bodde över natta i stugen)men tjej gick då på denna fest .
Aja... nu till vad som hände på festen min kompis john var där med sin kusin från stockholm. Aja på söndagsnatten vid 12tiden får jag ett samtal av john vi småpratar lite sen säger han att hans kusin är och trycker någon tjej! "nice" tänker jag!har bara träffat kille två gånger innan men han va ass grymm. sen lägger vi på tänker inte mer på det och går o lägger mig.
sedan när jag kommer hem på söndagen så är jag med min kanske f.d(vet inte en) flickvänn och vi har det mysigt men hon var lite underlig men jag trodde att hon bara var trött eller något sådant så jag tänkte inte mer på det vi så på film sen åkte hon hem vid 7tiden.
vid ungefär 9e tiden så ringer john och låter jävligt orolig och säger att vi måste snacka och frågade ifall han kunde komma till mig. visst sa jag och trodde att han hade något problem så tänkte inte på det satte mig och tittade på The black donnellys. Sen kommer john och ser jävligt ledsen ut så frågar vad det är som är fel och då säger han det jag trodde att jag aldrig skulle få höra om julia(min kanske f.d flickvänn) "Julia var otrogen i går" allt bara stanna till jag kunde inte stå var tvungen att sätta mig ner kunde fan nite andas sån otrolig smärta i hela kroppen något jag aldrig trott om henne hon är världens bästa flickvänn annars. efter några minuter så lugnade jag ner mig lite så skrek jag ut "VEM!?" det värsta var att hon hade varit otrogen med johns kusin.
Han visste inte det först på kvällen vem julia var eller något inte förens dagen efter när john satt på hennes bildagbok och tittade på bilder från festen så sa han att det var bruden han hade tryckt. jag pratade i telfon med honom senare på kvällen men var inte arg på honom för han viste inte att hon hade flickvänn men allt var sant och jag kunde inte fatta det först..
kunde inte sova på hela söndags natten så jag orkade inte gå till skolan. när jag låg där på natten så kom jag på den bästa planen någonsin vad jag trodde iaf!men så var det inte direkt nog den säsmsta iden jag någonsin fått. aja iaf jag bästämde mig för att lossas som jag inte visste något och se om hon skulle vara ärlig och säga det till mig så jag pratade med john på måndagen och sa att han inte fick säga detta till någon. han sa att han inte tyckte det var någon bra ide han tyckte att jag skulle fråga vafan hon sysslar med och sedan dumpa henne men jag var ju så inne på min "ide" som jag trodde var så bra!
Dagaran gick vi pratade i telfone men jag var så förbannad av att hon inte så något så jag sa att jag hade mycket i skolan och inte hade tid att prata om det inte var något viktigt sa att isf kunde hon ringa med 24/7. sen kom vi till helgen och vi skulle festa på fredagen jag var tvungen att förfesta med alla våra kompisar men jag fick undvika henne hela förfesten men hon ville kramas och lite sånt men jag var så jävla arg inombords satt jag bara ville skrika så såfort hon började med något sa jag att jag var tvungen att pissa så gick jag till någon annan polare och snackade.
sen kom vi till festen och jag var helt psyko var så grymmt iriterad och arg över att hon inte hade bärettat något för mig. efter ett tag kom alla till köket där vi stog och snacka så fick någon iden att vi skulle köra supar leken "Jag har inte" och det gick runt när det kom till mig så kunde jag inte hålla mig längre och sa "Jag har aldrig varit otrogen mot min pojk eller flickvänn" ingen drack. Då vart jag så jävla förbannad och sa ganska högt "E det ingen som har glömt att dricka!?" ingen reaktion från julia till slut så tappade jag det bara och sa ganska högt "Drick då för fan julia" hon vart helt förstörd det blev helt knäpp tyst i rummet sen bara gick jag och hon skrek efter mig och sprang efter hon han ifatt på balkongen och stannade mig
Men jag var så jävla förbannad så jag skulle fan kunnat slå till henne men jag höll mig. hon började stor böla stog och sa massa ursäkter som var så jävla dåliga satt jag bara vart argare tex att hon var för full och att hon tänkte på mig hela tiden alla stog typ och lyssnade på oss när jag stog och skrek på henne och hon grät till slut så bara gick jag pallade inte mer gick 1 mil den natten hem var så jävla arg så jag började slå på en vägskylt av metall så har en spricka i handen nu.
Min ide att vänta och se if hon skulle säga något var nog den sämsta iden i hela mitt liv!!
enligt alla så ägde jag henne tydligen med leken hennes kompisar är jävlig tjuriga på henne nu har pratat med ngra av dom nu dom tyckte att jag var den perfekta pojkvännen bla bla bla men hon var mitt allt jag gav allt för henne men hon kunde inte göra samma sak för mig.
nu till saken hon har skickat 145 sms med att hon vill ha mig tbx och att det var ett misstag och att hon vill prata med mig men vet fan inte if jag pallar. men har tänkt att prata med henne i morgon kommer med edit om vad som sägs. Men jag älskar fan henne fortfarande kan man ge henne en andra chans eller ska jag avluta det nu?
är bägge 17år och vi har varit till sammans i 7månader!och det har varit dom bästa 7 månaderna i mitt liv!
sorry för alla stavfel och allt kanske blev ganska långt men var tvungen att skriva av mig!
Vad ska jag göra?
EDIT 1
nu har hon skickat 18 sms sedan 22:00 hon skriver att hon inte kan sova och att hennes liv inte är värt att leva utan mig!är fan jobbigt för mig att få sånna sms efter som jag fortfarande gillar henne och bryr mig om henne
många säger att jag ska sätta på en annan brud och sådant. Men det e inte jag som person jag tycker om henne klarar inte av att göra något sådant
Gjorde som #53 sa nu och hon svarade
"men förlåt jag ångrar verkligen det jag gjort svara när jag ringer dig då snälla! måste prata med dig:,(" ska jag svara och se vad hon har att säga?
stort tack till kimphaklump för ett väldigt bra PM!
-------------------EDIT2----- ------------------
Kunde knappt somna inatt men jag lyckades somna runt 6 eller något. var bara en timma kvar tills jag skulle vart tvungen att gå upp så jag stälde av alarmet och sket i skolan. sen vaknade jag vid 10tiden och tittade då på mobilen 13 nya sms från henne. Men jag sket i det orkade inte prata med henne en så gick upp och duschade sen drog jag till en polare som alltid är ledig på onsdagar för jag kände att jag var tvungen att snacka med någon lite, Väl där så sitter han och spelar wow(nörd) aja han slutade spela och vi snackade lite fick förklara allt för han visste inte vad som hade hänt.
sen vi halv tolv så kom hans lilla syster hem, hon hade håla.aja tänkte inte på det men hon är kompis med min flickvänn så helt plötsligt vid typ 1 plingar det på dörren så polaren gick ner och öppnade dörren hörde bara hur någon tjej pratade brydde mig inte så mycket vi satt och spelade GH3!(bra spel tar bort problemen tillfälligt) sen hörde hur någon kom upp för trappen trodde det var polaren så brydde inte mig så mycket.( När man sitter i soffan vid tvn som jag gjorde så ser man inte trappen). sen hörde jag att en tjej sa "Hej" hörde direkt att det var julia. bara rös till i hela kroppen blev inte arg utan bara besviken var den ända känslan jag kände. jag sa inget bara satt där, hon kom och satte sig igämte jag kunde inte hålla mig då började böla(pinigt att skriva på fragbite xD) ska inte skriva vad som exakt sas men vi pratade i en ungefär en timma eller ja hon pratade.fick höra hennes historia på det hela.
tydligen så hade hon vart ganska normal full och så hade någon frågat var jag var, då svarade min dryga "halv kompis" petter att jag var på dejt med en tjej(WTF!?) han hade inget skäl till att säga det har fan aldrig gjort något mot honom. då så vart hon helt knäkt och började tro att jag ville göra slut med henne och massor, tydligen så hade hon börjat böla och massor sen så drack hon mer sprit och vart tydligen as packad och trodde att jag skulle göra slute med henne så hon började ragga på johns kusin och sen vet ni hur det gick senare...
sen på söndagen fick hon reda på att han bara hade drygat. så hon sa att hon knappt kunde leva med sig själv sen under veckan och inte ville säga något för hon ville inte att jag skulle dumpa henne för hon älskar mig. ringde petter sen efter det och tittade upp om han verkligen hade sagt så. och det hade ju idoten sagt med, vart så jävla arg på honom så la bara på sen. var så jävla sugen på att åka till skolan och slå honom men polaren stoppade mig.
Men vart lite arg på henne när hon frågade mig om jag var på dejt med en annan tjej? jag har gjort allt för henne trodde hon kunde lita på mig till 100%. men jag sa till henne att hon kunde ringa min farsa och fråga om hon ville då så vart hon bara tyst.
Sen sa hon att hon verkligen älskade mig och bad om förlåtelse och jag sa att jag inte viste vad jag ville att jag ville ha lite mer tid på mig att tänka då började hon gråta och lite sådant sen pratade vi i typ en kvart lite om hur bra vi har hatt det och hur vi träffades lite bland annat.
när vi pratade färdigt så sa jag att jag var tvungen att dra med polaren till motorsport och hämta en grejj till min moppe(en löng! och nej jag e ingen moppe pojk
men bor enbit utanför så har den för att ta mig till polare med mera) så när hon skulle gå så kramade jag henne och då så trodde hon typ att det var bra igen eller något och försökte kyssa mig men jag klarade inte det så jag bara vekbort ansiktet när jag så att hon fösökte kyssa mig då började hon grina och sa massa om att hon skulle göra allt för att jag skulle förlåta henne jag sa att jag skulle tänka på det sen gick hon..
fick förklara allt för polaren med och han hade med stått vid petter när han sa att jag var på dejt med en annan tjej men alla bara hade garvat för dom vet hur mycket jag tycker om henne och allt det. fick ett sms av henne sen där hon skrev lite om att det var skönt att vi kunde prata och att hon älskade mig. sen drog jag och polare o köpte glass och lite jag var tvungen att komma på andra tankar
asså jag vet inte om jag är så arg på henne längre men mer besviken att hon inte litade på mig till 100% och att hon kunde göra något sådant.
glömde skriva det att polarens lillasyster e kompis med julia så hon hade skickat ett sms till julia och sagt att jag var hemma hos dom
har lysnatt på tre låtar non stop sen allt hände!mycket bra låtar tycker ni ska lyssna på dom!!
-rmk-ta_hand_om_er_(feat._sob er)-frizon.info.mp3
-rmk-det_regnar_i_stockholm_( med_sober)-frizon.info.mp3
-sober-hora eller vad den heter!
----------------EDIT3-------- -------------------
har pratat med julias bror nu han e ett år yngre en mig så vi e ganska bra kompisar. träffade han och hans kompisar på stan. han visste ingenting om vad som hade hänt förutom att julia inte hade gått till skolan och grät hela tiden. så han trodde att jag hade gjort slut men jag sa bara att jag inte hade gjort något utan att det e något som hon har gjort ville inte säga för mycket. sen nu när jag kom hem kunde jag inte hålla mig längre jag var bara tvungen att ringa henne saknar att prata med henne varje dag. men samtalet vart väldigt stelt och vi pratade lite om varandras känslor och jag sa ju som det va att jag fortfarande älskar henne så himla mycket. hon bad om en andra chans, jag fick panik visste inte vad jag skulle säga så jag sa att hon får en chans till och att minsta lilla sak och det e över. sa även det som någon sa i ett pm till mig att jag inte vill att hon skulle festa utan mig och sådant och hon sa att hon skulle göra allt! hon ska komma nu vid 6 tiden så skulle vi prata lite och se på film.
tack till alla som har lagt bra komentarer och PM!!!
kommer med edit om iväll om det är någon som vill ha det!
peace//marcus
---------------EDIT4--------- ------------
tja alla nu har hon vart här och vi har pratat hela kvällen blev ingen film och jag tycker inte att det är jobbigt att vara med henne för jag tänker inte på vad som hänt utan det bara bublar i hela kroppen e så galet kär i henne. det som känns extra skönt är att hon sa gång på gång att hon vill göra vad hon en kan för att det ska bli bra igen. vi myste lite senare(nope inget sex ville inte göra det if jag skulle tänka på det hon gjort kände att jag inte skulle klara det nu när jag kommit över det. när vi myst i ett tag så säger hon helt serriöst att hon vill förlova sig. men jag sa att jag inte e redo för det nu efter det som hänt men hade hon velat det innan allt detta så hade jag lätt sagt ja!
så jag kände mig helt glad sen eftersom allt löste sig ganska bra man gjorde det väldigt klart att något skit och jag kommer inte att tolerera det hon ska komma till mig och bo hemma hos mig över hela helgen för jag e ensam hemma!
Är hur glad som hellst kan inte sluta tänka på henne känner mig som nykär igen. men visst så finns det fortfarande i min baktanke vad som hänt men alla sa att det kommer ta tid innan jag kommer glömma detta men jag har redan lagt det bakom mig vi lever i nuet och förhoppningsvis så är det sista gången något sådant händer. för händer det något mer så e det slut!!
ett stort TACK till alla som har skrivit underbara PM och inlägg i tråden jag älskar er!!!och för att inte glömma min största älskling på fragbite som har bode skickat PM skrivit i tråden och i en annan tråd att jag ska göra update denna man är xek
kommer kanske med edit efter helgen om något speciellet händer!
grabbar skriv en tråd på fragbite om du har problem det har hjälpt mig otroligt mycket!
tack för allt!//marcus
----------------------------- EDIT5-------------------------
tjabba alla problem i paradiset igen :S fast inte så arvarliga men endå nu var det hon som fuckade ur. Nu i helgen så är det hämvändar helg till byn där jag bor och då kommer oftast folk som har flyttat här ifrån tillbaks och så är det fest på torget med öltält och skit.
Jo i alla fall så vi festade och hade det trevligt jag har just börjat lungna ner mig lite över vad som hänt. Men självklart så var en polare för full, så när jag julia och han och några andra stog och pratade så frågar han "knullade inte hon någon annan!?" så jävla pinsammat jag visste inte vad jag skulle säga. liksom vem fan frågar något sådant när bägge är närvarande??? så jag sa bara att det hade hänt lite saker men det var över nu. Men hon gick därifrån och började böla så fick gå efter henne och trösta henne lite och hon tjatade om att alla mina kompisar hatar henne efter det hon gjort. Självklart gör dom det, det e flera som vägrar att prata med henne och sån skit.
aja allt löste sig till slut, sen så var vi vid öltältet. men är ju bara 17 så vi kom ju inte in så c00l som man e så hänger man ju utanför. asså det e fullt med folk utanför med så det var trevligt. Så när vi är där utanför så ser jag min gamla barndoms kompis(ex flickvänn var 14år så var inte så serriöst förhållande) Linnea som flyttade när jag var 15. själv klart så vill jag ju se satt det e hon, vill ju inte skämma ut mig och gå o prata med någon främling iaf så står jag ju och sneglar som fan i typ 5min. sjävklart så ser ju julia att jag håller på att stirra på något och hon tittar på vad. sen går hon fram till mig och börjar nästan skrika att jag håller spana in andra brudar för att jag inte vill ha henne och att jag tänker göra slut så hon börjar böla som vanligt och springer iväg. Jag blev så jävla förbannad pallade inte detta så jag sket i henne och gick till polarna och pratade. efter ett tag såg jag att det va linnea så gick ju fram och pratade hon kände igen mig och så, sen stog vi och pratade ganska länge typ gammla minnen och hur hon hade det nu för tiden. Julia ringer och jag lägger på, går någon minut sen ringer hon igen lägger på då med, stänger av telefonen pratar vidare sen efter en 35min så kommer johns lilla syster fram och börjar härga om att julia hade fursvunnit hon hade inte gått hem och hon hade stängt av telen. det var ju ungefär 1 timma sen jag pratade med henne så sa att hon kommer nog komma om ett tag och sa åt henne att gå och leta om hon var så jävla orolig, kanske var lite otrevlig men har bett om ursäkt för hon sa till john att jag var katig mot henne.
Pratar vidare med linnea i ett bra tag sen blir vi bjudna på fest hemma hos en av hennes kompisar så hela mitt kompis gäng drog ju dit. vart rätt många, rolig fest vart det. Men efter att jag pratat med linnea i ett tag så märkte jag att hon började stöta på mig och sa att vi skulle gå upp till ett rum och "prata enstört" vad va hon sa:P Men jag var så jävla röksugen så sa att jag var tvungen att röka. hon ville med röka så fick bjuda henne på cigg. vi gick ut på altanen och satte oss i hamocken(stavning) hon började stöta som fan på mig igen men kunde inte göra något för tänkte på julia så sa att jag hade flickvänn och att hon hade vart otrogen mot mig nyligen och jag vill inte göra samma sak mot henne. Linnea förstog! och ja hon är riktig het så om jag hade viljat ha en hämd på julia så hade detta vart ett perfekt läge, Men det är inte vad jag är ute efter. Sen så när jag gick in så kom johhns lilla syster fram till mig och frågade vad fan jag hade gjort om jag hade kn0llat Linnea och massor var ett jävla liv så sa till henne att vara tyst. sen frågade jag hur fort hon trodde att vi hade kn0llat vi var ute i typ 5min och rökte vart så förbannad på allt jävla tjat så sa till john att jag skulle ge mig hem åt. sa hej då till alla pollare och gick sen. har 2.5km hem så traskade vägen fram.
När jag väl kom hem satt julia på trappen till huset och grät när hon så att jag kom så sprang hon fram till mig och skrek så in i helvete att jag hade vart otrogen och att hon hatade mig och aldrig ville se mig mer och att vi var över slut för alltid. jag bara stog där och tittade fattade inte hur fan hon hade mage att skrika sån skit när hon inte vet något så sa till henne att hålla käften och hon vart tyst frågade henne vart hon hade hört det och om hon inte litade på mig. det var ju johns lilla syster ofc som hade sagt det. vart ju jävligt förbannad men allra argast blev jag när hon sa att hon trodde att jag skulle dumpa henne skaffa ny flickvänn. frågade henne om vi inte hade kommit över det en hon sa att hon hade det men att hon trodde inte att jag hade gjort det och att jag spanade på nya brudar. men förklarade lungt och stilla hur det var med linnea att vi hade vart tillsammans och så. och att vi bara hade pratat, och att jag inte hade spanat in henne utan att jag hade försökt se om det var henne för att jag inte ville skämma ut mig och gå å prata med någon jag inte känner. sen förklarade jag lungt att jag inte har tänkt dumpa henne men om hon ska hålla på och härga så här mkt så klarar jag det inte. sen lungnade hon ner sig och vi pratade i någon kvart eller så om att jag inte hade planer på något nytt och att det var henne jag vill ha. sen gick vi in. sen så ringde john först och pratade han var kvar festen och han hade legat med ngn brud. sen bäretta jag vad hans syrra hade ringt och sagt till julia, han vart förbannad och la på:P 5min efter ringde hon till julia och sa att hon drog förhastade slutsatser och att jag inte hade gjort något annat en att prata med linnea.
julia somnade 10min in i filmen så jag stängde av och sitter nu här och skriver så nu ska jag gå och bära henne till sängen, ska gå och lägga mig nu!
btw john har kn0llat sin lillasysters bästa vänn, haha hon är kär i honom men han var bara kåt haha
----------------------------- -Sista EDIT-------------------------- -------------
Tja alla jag är sjukt nere nu! jag gjorde slut igår :,( ! började på dan när hon frågade ifall vi skulle hitta på något på lördags kvällen. Men jag sa Nej för vi hade ju planer på att grilla jag och polarna orkade inte ha med henne då, kan vara skönt med "kill kväll" ibland så vi hade det trevligt sen gick vi ut vid 9 tiden på sammhället. det var bra drag på stan med eftersom det är hemvändar helg så vi mötte massa folk sen gick vi vidare kom till torget. Där träffade jag Linnea och vi pratade igen fast inte 1on1 utan alla stog runt och pratade. När vi har vatt ute i någon timma eller två så kommer julia och hennes kompisar så klart. När hon ser mig prata med linnea så kommer hon fram och sliter tag i mig och försöker dra iväg mig utan att säga något så frågar vad fan hon sysslar med? hon sa att hon ville prata med mig bakom banken(vi stog framför så vi gick runt)
Trodde hon hade något viktigt att säga till mig men är vi kom runt så börjar hon att böla och skrika om att jag dissade henne och var me linnea i stället. Sa att vi hade vatt hemma hos mig och sedan gått ut sen träffade vi hennes gäng. hon trodde inte på mig och vi började bråka som fan som vanligt bara teg jag och tog imot som jag alltid fått göra. sen sa hon att jag va ett svin och att jag inte brydde mig om henne längre.
sen när hon vart tyst så orkade jag verkligen inte så sa att jag inte orkade längre och ville göra slut för att hon hade blivit värsta psykfallet. sen HON var otrogen. Hon började smöra och sa att hon inte menade det hon sa och bad om ursäkt och sa att det inte skulle hända igen. Men stog fast i vad jag sa och hon pratade massor om att vi inte kunde sluta så här men sa att jag inte pallade längre. Gick sedan hon sprang efter och pratade och sa att hon älskade mig och att hon inte skulle vara ett psykfall längre men sket bara i henne gick till kompisarna igen och pratade då kom hon igen och sa att vi skulle prata. Sa bara att jag inte ville prata med henne och att vi var slut. hon gick men kom tillbaks efter 5min igen och sa att vi måste prata. Sa åt henne att dra åt helvete att jag inte ville något med henne att göra och att jag ångrade att jag förlät henne när hon var otrogen. hon sprang iväg och grät.
Vart lite ledsen och nere tänkte på allt vi gjort och den skiten hur tomt det kommer bli utan henne. Men det är det värt orkar inte ha henne hängades och skrika om varje liten sak jag gör. Får ju för fan knappt prata med henne. Det var ju hon som var otrogen inte jag boder vara tvärt om.
Julia hade gått hem eller något så gick fram till hennes kompisar och pratade lite med dom johns lillasyster och den bruden han tryckte bland annat. Skulle bara titta så att dom inte var tjuriga på mig eller något sådant med det var lungt enligt dom. Dom sa bland annat att jag var stark när jag gav vårat förhållande en andra chans och att dom tycker att det e synd att det inte funkade. var en av hennes fjortis kompisar som var ganska full så hon fråga "Kan man ragga på dig nu??"bara skrattade och gick ;p
Ringde och pratade med julias lillebror i morse. hon hade tatt sönder sitt rum..... slått sönder tvn och lite tavlor hatt sönder en lampa och lite. Så han hade fattat innan jag ringde att vi hade gjort slut. Men han var inte arg på mig fick ju förklara vad som hade hänt för honom för han visste ingenting. Så han sa att han förstog att jag inte klarade av det.
kommer ju fortfarande att tänka på henne någon som vet något bra sett att glömma henne???
vill göra det så fårt som möjligt vill inte må dåligt.
efter att ha läst tråden så kan några kan fatta att jag har dyslexi men för er som inte fattar det så nu vet ni!
Be Cool Stay In School
---------EDIT---------------- ---
fick en låt av en polare som han tycket var skön. så började lyssna på låten började fan böla av att lyssna på texten skrev det till ha och han bad om ursäkt för att han inte tänkte på det. Men personligen tyckte jag att det var skönt att gråta. Vet att jag alltid kommer komma ihåg henne han sjunger bland annat det i låten. Vill ha henne nära och prata med henne. Men jag måste låta bli!!! a här har ni låten iaf
http://youtube.com/watch?v=Sy5 8wz0zHeo
så grymmt sjukt bra!
-------------------EDIT------ --------------------------
Tjena FB ska bort till henne idag och prata med henne om allt hon har inte vart i skolan och tänker inte gå i skolan i morgon häller. Det är inte likt henne hon bryr sig om skolan. någon som har något tips om vad jag ska säga och inte säga?någon med egna erfarenheter av detta? behöver snabba tips!!!ska bort till henne om ett tag!
---EDIT---
En edit på förra editen:P John kom till mig innan jag skulle gå till henne. Berättade att jag tänkte gå till henne och prata. Han sa att jag inte fick gå att jag skulle skita i henne nu, men sa att jag ville. Efter ett tag så sa han att han skulle slå mig om jag gick. jag tog han inte på alvar först men han höll fast mig och puttade bort mig från dörren. Sen började vi prata lite, han är min bästa vän eller vad man ska säga så vi hade ett ganska djupt samtal om det som hänt.
så jag gick aldrig till henne vet inte ifall det är en bra eller dåligt
------EDIT-----------
Ganska onödig edit men kan berätta för alla att jag har 2 små brudar som raggar på mig nu sen linnea har vart här med:P men jag palla inte göra något eller starta något nytt så bara dissar dom snällt och säger att jag inte pallar något nu!
-----Midsommar EDIT--------
Tja!! kom på att jag skulle göra edit om vad som hände på midsommar nu:P
Vi var ett gäng som åkte ner till öland över midsommar. alla tog ledit från sina jobb för vi drog på tisdagen för att kunna festa många kvällar. Julia var ju självklart med och hennes kompisar. vi hade platserna gämte varandra efter som vi var där tillsammans. jag och john började supa på tisdag. så innan vi åkte vid typ ett eller något så hade vi druckit några öl och var lite små fulla. Vi packar i bilen och allt kontrolerar satt vårat tält och alla packning är med. åker sedan. Halvägs så stannar vi och ska käka pizza. Alle som var med i bilen har sin plånbok i väskan back i bilen. Han lastar ut allt och tar fram den. och missar troligtvis vårat tält vi vet inte men det är vad vi tror nu efter iaf. aja vi slänger oss i bilen kommer ner på kvällen tjejerna var redan nere med deras husvagn.
Vi kommer dit jag hälsar på julia pratar lite om hur deras resa var och så. Sen ska vi sätta upp tälten!vi e 5 personer och vi hade med oss 2st 2manna tält dom skulle sova tre i sitt och jag och john i vårat. Men då så hittar vi inte vårat tält blir ett jävla liv. Alla asgarvar i 30min tills johns lillasyster frågar vart vi ska sova. Vi börjar asgarava ännumer efter som vi inte har någon stans att sova. dom föreslår snabbt att vi ska sova i deras husvagn. Vi tackar ja utan att tänka på hur stor husvagnen var och hur många dom skulle sova inuti. Så vi festar vidare allihoppa sen närmar sig säkert klockan 2 eller något så alla sägaer att vi ska sova så vi ger oss in i husvagnen. John hoppar snabbt in i sin lillasysters bästa kompis säng henne som han kn0lla. Jag står som ett fån och vet fan inte vart jag ska sova julia ligger över johns säng i överslafen. Jag tänker först på det men bästemmer mig för att lägga mig i mitt gången på golvet. Julia säger att jag kan sova hos henne i sängen. Jag säger då snällt att jag kan ligga på golvet och att det inte var så obekvämt(ljög så in i, det var kallt och hårt) då säger hon att hon ska sova på golvet om jag ska. Så skiter i det först sen lägger hon sig på golvet igämte. Jag står inte ut av att ligga på golvet efter typ 10min så säger att vi ska lägga oss i sängen ist.
lägger oss i sängen. Känns ultimat konstigt!!!jag gillar henne fortfarande och skulle ta tillbaks henne om hon hade ändrat sig. somnar vaknar av att någon stönar lågt i husvagnen. Alla skricker att jag och julia ska sluta. Pinnsamt med tanke på att det inte var vi. Så vi sa det lite snällt. Sen fattade alla att det var john och tjejen i sängen under. dom slutar när dom fattat att alla har vaknat och lyssnar på dom. Somnar om efter ett tag.
vaknar på morgonen med armen runt julia. tar snabbt bort den när jag vaknat. Hon låg redan vaken och vänder sig då bara om och tittar in i mina ögon säger ingenting vi ligger och tittar på varandra i ett tag. Kan ha vatt i någon minut eller i en timma kändes som en evighet. sen börjar dom andra stöka vi går upp.
under onsdag och torsdag så tittar vi la lite på varandra. jag ligger och tänker på natten innan man ska sova. Jag märkte ju att hon hade ändrats som person till den bättre hon hade mognat. Fredag börjar supandet tidigt på morgonen alla går och duschar. Förutom jag julia kommer tillbaks först, vi börjar små prata lite. Hon sätter sig i sängen igämte mig och tittar på mig, Sen säger hon att hon älskar mig över allt annat och verkligen vill att det ska bli vi igen och att hon ångrar allt och att det var det värsta hon gjort i sitt liv med mera med mera......
jag säger så klart att jag har känslor kvar för henne och att vi kanske ska börja om men ta det lungt den här gången och inte som förra gången vi började om. kvällen går vi sitter nära varandra hånglar lite då och då..... sen drog vi alla till något disco tält där det var ett jävla drag. Julia och jag dansade i någon timma. Sen skulle jag gå och pissa ser john och en del av de andra sitta i gräset bakom "disco tältet" går dit börjar snacka så klart. julias ena kompis var så full satt hon inte kunde gå! och eftersom jag är BiFFeN så fick hon hänga på min axel. Julia ser när vi går förbi disco tältet och kommer då ut och följer med till husvagnen nästan när det är 20m kvar till husvagnen så spyr idioten på mig. Släpte henne på baken bara och tog av mig tröjjan slängde den bakom husvagnen gick in för att ta på en ny.
Julia kommer in och låser dörren..... jag tar på mig en tröjja som ungegär 3min senare skulle av:P vi hade sex. sen när vi var klara så låg vi och mös då kom alla och började banka på dörren och ville in för det spöregna ute så jag fick hoppa ner med en t.shirt för ballen och låsa upp hoppa upp i sängen med julia igen sen satt alla inne i någon timme och pratade medans det regna sen gav sig alla ut. Vi klädde på oss och bästemmde oss för att gå en sväng. Hand i hand gick vi ner till havet. Jag hade ju tänkt att det skulle vara romantiskt men när vi kommer ner dit ligger det folk och spyr så vi går vidare. Slutar tillslut på en sten tittandes ner på havet. var en 100meter till vattnet pratar en bra stund. Kommer framtill att vi är tillsammans igen och att det ska funka bättre den här gången. efter lite kyssar och skit så gick vi lite till. Sen gick vi till alla andra som var vid disco tältet och dansade lite. Efter någon timmas dans var det dags att gå och lägga sig. Husagnen var halt tom efter som alla fjortistjejerna var hon någon kille eller något. Bara jag julia, john och bruden han kn0lade dagen innan. Sen hon som spydde med men hon låg längst fram och var deckad. Sen kunde Jag inte låta bli så mobbade john för att hans lillasyster var och kn0llade någon:D
sen så hände inte så mycket mer på helgen. krökade lördag natt till 3-4 något sen gick vi och la oss. söndag åkte vi hem.
Sen igår kväll så bjöd jag hem julia. Mina föräldrar är inte hemma på två veckor så har huset för mig själv. Över raskade julia med en middag. som jag sjävl lagat:P hade även fixat en film som vi skulle se på men han aldrig sätta på filmen.
så vi är tillsammans igen! och jag älskar henne grymmt mycket även efter det hon gjorde. Men gör hon något liknande är det slut!!!!
hu! vart lite text :D
//macce
----------------------------E DIT 3månader senare på dagen till och med!------------------
hej alla så att folk började komentera tråden igen. Den är ju tre månader gammal :D. Kan la inte säga att det hänt så mycket......
Vi grälade idag men inget illa det löste sig. Eller jo en ganska stor sak har la hänt. Hennes familj har flyttat så hon har bott hos mig nu i en månad.
Vi har en "stuga" eller vad man ska säga på tomten där jag bor! eget kök, egen toalett allt:P så hon flyttade in men hon ska flytta till en lägenhet
som hennes föräldrar ska hyra åt henne. Hon ska nämligen ta studenten här sen kanske hon ska flytta ner till sin familj igen:(.
Tar 1 timme och 30 minuter med tåg dit, så överdrivet långt är det ju inte. Men iaf så nu är vi som ett riktigt par haha. Har eget "Hus"
Vi har till och med en hund xD det är mammas och pappas minsta hund som vi har hand om eller vad man ska säga hunden bor i stugan just nu iaf:D.
Hennes otrohet har kommit upp en gång när vi bråkat men allt har ju alltid löst sig. När jag sa det så började hon stor gråta så det kändes inte skönt för mig häller så....
Har nu funderat på att förlova oss xD Hon har tjatat i ett tag nu så jag har börjat fundera men vet inte kan ju ta slut när som hellst är ju bara 17 år så..






