×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

skärm problem

Postat av AsdAsdArN den 19 Januari 2008, 11:48
6 kommentarer · 110 träffar
Tja allihop.
fick en ny skärm i julklapp, en 22" samsung 2232BW TFT.
http://www.siba.se/index.aspx? identifier=SE96086

Har installerat drivrutiner och medföljande programvaror till den men varje gång jag startar något "fullfönstrat" program som alltså tar hela skärmen så blir skärmen svart och de kommer upp en liten ruta där de står "analog" sen efter några sekunder så byts de till "digital" och bilden kommer upp.
kan man fixa så den går till digital direkt?

sen problem 2, när jag har igång cs så typ 1 av 10 gånger jag tabbar ner så blir hela skärmen svart förutom en liten ruta uppe till vänster dom är typ cs bakrunden. Finns inget att göra utan att trycka av datorn. går inte att tabba ner eller upp. går inte att trycka av skärmen eller så. Så vet någon hur man fixar de?

as tacksam för svar
Föregående tråd

6 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 6 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..