Jag tycker att det daltas för mycket med alla soffliggare och latmaskar på mönstingarna. Det borde vara helt obligatoriskt att göra lumpen., Hatara folk som inte vill kämpa för fosterlandet bara för att de är så jävla lata eller vad nu deras problem är.
Vissa behöver ett argt befäl som står och skriker åt dem för att de ska fatta hur man ska vara som människa, så ere bara. Om man inte är beredd att kämpa för fosterlandet så borde man inte heller få sjukvård och såna saker tycker jag. Hälst ska de somn inte gör lumpen åka i fängelse tycker jag, och så ska det stå i deras brottsregister att de vägrade göra lumåen så att alla vettiga arbetsgivare kan strunta i att anställa dem.
Jag är stolt svensk och jag slåss för sverige!
Skulle va schysst om någon kan hjälpa.
Nu har detta problem tillkommit: Lagg när jag öppnar scoreboard. Fpsn sänks så fort jag öppnar scoreboard, även ljudet blir cp. Så om jag glappar scoreboard så glappar både ljud och spel. Håller jag däremot in scoreboard rullar ljud och allt som vanligt fast med mycket mindre fps!
Fråga han hur han kopplat strömkontakten till datorn. Bästa är nog om den sitter i jordat, helst direkt i väggen.
Vet inte om det var det men jag brukar ha mina studio monitorer direkt i väggen annars funkar dom inte lika bra. Dom kräver mycket och bra ström. Provade att sätta datorn direkt i väggen nu och då slutade scoreboard grejen inträffa i alla fall. Ingen aning.
Kan säga att jag nog spenderat totalt sett 200 timmar+ på att felsöka allt det här. Hade problem tidigare med fpsdrop osv.
Kör inte mat_queue_mode 2, ställ den på -1 för auto.
Använd inte -threads och övriga konstiga/ej fungerande launch options
-high -refresh 144 -novid -console +cl_forcepreload 1 (dock misstänker jag att +cl_forcepreload 1 kan ha med scoreboardlaggsskapandet.