Halloj alla FB'are. Jag går rakt på sak, jag ska åka på en bil resa på 10 timmar imorgon så jag tänkte försöker bränna ner några filmer, grejen är den bara är att jag inte vet hur man gör. Jag har suttit här och försökt allt möjligt.
Jag har 25st 4.7 GB (up to x16). Nero 7 har jag också, jag kommer in på smart starten där men det finns massa alternativ och inget jag har testat funkar speciellt bra. Brännare på datorn har jag också såklart xD
Frågan är nu såklart, hur f*n gör jag?
Blir lycklig för alla seriösa svar ;) (stavfel drabbar till och med mig)
EDIT: 2st Xvid filer ska brännas, helst på samma skiva
Det är inga problem att ta tillbaks det, visst kan han polisanmäla din kompis, men det blir inget av det, eftersom killen som köpte det gjorde fel själv
"okunnighet om lagen är ingen ursäkt för att inte följa den"
Kommer du få något straff? Nej
Kommer du bli åtalad? Nej
Spelar ingen roll om det är emot Blizzard's regler att sälja account. Handlar det om en större summa pengar som har bedragits så kan man komma att få betala tillbaka pengarna, då det anses som stöld. Förmodligen om han betalade över 1 000 för accountet.
Han kan mycket väl få betala tillbaka om det rör sig om en större summa.
Skrivet med min Android-mobil
så har ja fattat de rätt? ^^