×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Matte B Nationella imorgon - taggad?

Postat av AAAAAAAA den 6 December 2007, 18:49
19 kommentarer · 262 träffar
Som de flesta vet, eller ja.. de som läser Matematik B just nu, så stundar Matematik B;s hemska nationella prov under morgondagen. Själv är jag aningen nervöst då jag haft väldigt många problem med kursen genom halvåret som gått och det vore inte helt fel om jag lyckades få G på provet. (ja, jag vet... höga ambitioner)

Men min fråga till er är; hur förbereder ni? Vet ni redan NU några uppgifter som kommer på provet? Är ni också nervösa? Och till er som redan gjort provet; var det svårt? Förvisso är det säkerligen några stycken olika prov som skickas ut i Sverige, men grunden är ju fortfarande densamma på varje prov.

God jul på er!
Föregående tråd
Nästa tråd

19 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 19 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..