×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Tvätta råa jeans?

Postat av inziedQ__ den 7 November 2007, 19:49
33 kommentarer · 511 träffar
Hej är lite naab, so bare with me...


Har rätt så nyligen köpt mitt första par rådenim jeans ^^

Köpte ett par WESC Standard Raw...


Använt dom i 1,5 månad nu...

Undrar dock, hur länge jag ska vänta innan jag tvättar dom... Av vad jag har hört så ska man vänta rätt så länge... Sant? Isåfall hur länge skulle ni rekommendera? :O


Hur fungerar råa jeansen igenteligen? Vet ju ofc, att man sliter in dom själv. Men syns slitningarna inte förräns efter att du tvättat dom?


Och om man nu ska vänta så länge med att tvätta dom, hur ska man göra för att hålla dem så rena och fräscha som möjligt? Äre endast att vädra dom? :O


Har ingen bättre koll på detta ^^ Så kom med tips och ni får gärna förklara lite.. Berätta om era egna erfarenheter ang. detta osv :)


thanks in advance
Föregående tråd
Nästa tråd

33 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 33 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..