×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

någon SPRÄNGDE min pizzeria!

Postat av aber den 25 Oktober 2007, 17:34
141 kommentarer · 256 träffar
Under en tid har min hembygd drabbats av ett smärre inbördeskrig mellan turkarna här i Norberg. Gängslagsmål och skadegörelse har blivit vardagsmat för oss. Nu vågar ingen gå ut längre. Alla är rädda för att bli rånade eller hamna i slagsmål och polisen lyckas inte stoppa det! Så förbannat pinsamt imo.

Nu härom kvällen smällde det ordentligt (bokstavligt!) NÅGON SPRÄNGDE MIN PIZZERIA! Ja sprängde den. Och polisen misstänker att det är just gängrivaliseringen som har utlöst det hela.
Bild: http://www.fuskbugg.se/luftpos ta/DSC05252.JPG


Detta har helt klart gått för långt och polisen har inte lyckats förhindra detta. Vilket dom borde ha gjort för länge, länge sedan. Är dagens polis för dålig helt enkelt eller är deras arbetsmetoder fel? Vad anser du om polisen? Gör dom ett bra jobb trots allt?
Föregående tråd
Nästa tråd

141 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 141 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..