Tjennare har ett drygt jävla problem.
Har läst igenom alla trådar som innehåller ordet fryslagg på fb samt sweclockers och testat allt möjligt som folk har skrivit.
Detta är min dator
amd atlhon x2 4000+
2048 mb ram
geforce 8800 gts 320 mb
Den har fungerat prima hela tiden tills efter en omformatering.
Saker jag testat för att försöka fixa det, formaterat om, bytt hdd kabel, bytt minnen, installerat olika drivers till grafik och moderkort. Kollat i aktivitetshanteraren om någon process flippar men det gör det inte.
Ja, jusste problemet är att jag laggar till i spel alla spel till och med tetris :S Det upprepar sig ungefär 1 gång i minuten. Och som i cs då till exemplel så droppar jag inte några fps utan bara fryser fast en sekund och sedan har jag kanske tagit mig några steg framåt. Det har inte heller något att göra med internet uppkopplingen för händer samma sak i spel offline. :/
tacksam för alla tips =)
som #3, skicka/byt in den mot en likadan eller be dem felsöka den.