×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Arbetsgivare så jävla kräsna

Postat av samsam den 12 Augusti 2007, 14:37
34 kommentarer · 579 träffar
Nu har jag fått det bevisat för mig själv att arbetsgivare är grymt jävla kräsna. Mer kräsen än vad Hugh Hefner är när han ska fixa nya bunnys till playboy mansion.

Jag gick i torsdags/fredags till en jobb intervjuv till ett jobb som jag verkligen trodde skulle passa mig perfekt. Jag kommer dit och vi börjar prata och hon frågar massa saker om vad jag kan och sånt. Efter hon frågat 10 stycken saker och jag svarat på att det är saker jag kan HELT utan problem, utan att ljuga.

Sen så kommer den sista frågan "Har du jobbat i butik innan?". Svarade nej då jag inte har gjort det och får direkt ett "Tyvärr, men tack för att du kom".

Hur fan ska man då kunna få ett jobb man gillar om man aldrig får ett sånt utan tidigare erfarenhet inom det? Arbetsgivare suger!

Vad tycker du? Har du varit med om något liknande?
Föregående tråd
Nästa tråd

34 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 34 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..