×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Kvinnor och otrogenhet?

Postat av Hiyai ♥ den 9 Maj 2007, 20:17
22 kommentarer · 106 träffar
Dags att skriva av sig...

Är det inte så att det nästan blivit 'trendigt' med otrogenhet? "Skicka in din otrogenhetshistoria tiihihihih" och dylika erbjudanden ser man var och varannan dag i t.ex. Aftonblajan.

Jag brukar inte läsa bloggar förutom ett fåtal, men jag tog mig en titt på en annan typ av blogg än de jag brukar läsa. Nämligen Linda Isacssons 'singelblogg' på Expressen. Jag vet, jag vet. Men ändå.

Jag hittade två intressanta inlägg:
http://blogg.expressen.se/sing eljessica/entry.jsp?messid=217 085

Det fortsätter, men denna gång kanske mindre anmärkningsvärt;

http://blogg.expressen.se/sing eljessica/entry.jsp?messid=217 090

Jag vet inte, men är det här vanligt enligt er? Vad är eran erfarenhet? Riktigt svinaktigt enligt mig och Jessica själv verkar helt förstående, vilket nästan signalerar om en social acceptans vid det här, tänker främst på länken längst upp i tråden.

Är det så att otrogenhet, främst bland kvinnor, är helt annorlunda accepterat än för männen? Vi är svin, djur o.s.v. när vi gör det, medans de bara är självständiga. Jag kanske generaliserar lite, men är det inte så?
Föregående tråd
Nästa tråd

22 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 22 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..