×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Fiber hjälp

Postat av Spacecake den 27 April 2007, 21:41
6 kommentarer · 65 träffar
Hejsan!

På måndag ska jag till mitt nya arbete som jag fått. Jag har redan fått reda på var jag ska och vad jag ska göra. Det jag fått i uppgift är att svetsa ihop ett antal fiber kablar och tp kablar. Detta är ett nätverks jobb som jag ska utföra. Jag har inga problem med att dra ihop TP kablar eftersom det är ganska lätt..

Problemet är fiber? Hur gör man? Det är ju glas/plast fiber? Är det farligt att ta på det eller hur är det?

och min största fråga hur svetsar man fiber? Har man en speciellt svets som du svetsar metall med eller hur gör man snälla svara!

6 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 6 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..