×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

"trim-hjälp"

Postat av DriiiverR den 8 April 2007, 09:31
13 kommentarer · 215 träffar
Hej hej. Vet att jag hamnat i lite fel forum, men det står övrigt och jag har inte sett något om att man inte får skriva om mopeder inom kategorin "Övrigt".

Snön försvann för ca vecka sen jag plockar fram min yamaha bw's. Jag kör en sväng och jag tycker det går väldigt sakta. Jag går i garaget och börja kolla runt lite i motorn. Frågar min far om han vet vars pluggarna sitter på Yamaha Bw's, he don't know.

Min fråga är alltså, vars sitter pluggarna på Yamaha Bw's 50 , 1995-1996 årsmod tror jag det är. Har för mig att det är en bricka mellan cylindern och röret(där man fäster det mot cylindern). Sen en bricka eller ring i variotorn? Eller? Jag vet inte.. Någon som vet säkert? Det borde ju finns någon till!
Föregående tråd
Nästa tråd

13 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 13 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..