×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Brand i hemkunskapen

Postat av TIMSUEXE den 23 Mars 2006, 15:10
37 kommentarer · 110 träffar
Okej, idag har vi haft hemkunskap, Det var tråkigt som fan.. tills en i min grupp (Vi delar upp oss i olika grupper på hemkunskapen) skulle börja koka.. han drog på högsta graden..

sedan när det börja koka så vågade han inte trycka av det för att han trodde han skulle få vattnet på sig.. Men han fick ta till lite mod & sedan drog han undan kastrullen, det var då han var så jävla dum att han råkade glömma på pannan !. Alla satt vid sina bord & åt.. tills någon sa att det luktade bränt. & alla började skratta för att dem trodde någon hade fisit.

Men senare när vi skulle tvätta allting.. det var då han såg att det det brann på plattan ! Han visste inte vad han skulle göra.. men han sprang & hämtade vatten, kastade det över pannan, Lite av elden försvann men det hade börjat sprida sig över det "Ny" lackade träbordet ! Nu fick vi ringa brandkåren så dem fick ta hand om det.. men en kille va så jävla rädd för eld..

så han vågade inte röra sig. han satt i köket alla försökte dra ut honom ! men han kunde värkligen inte röra sig. det såg ut som att han var i koma lr ngt. han bara satt där hållde om sina ben. elden kom närmare & närmare honom. tills våran lärare försökte dra ut honom men nej, han kunde inte. och vi måste springa ut snart för att röken hade blivit så stark och alla hostade.. det var då..

då kännde han värmen som elden hade bidragit med & sprang som en jävla dåre ut ur nöd dörren och till parkeringen där kastade han sönder 2 jävla bilfönster ! Han klarade sig men har nu astma & ligger på psyket.
alla i våran klass gillar honom men det var denna saken..
denna saken förstörde honom !

"He went in flames" /Snälla kommentera & skriv gärna om ni har råkat ut för något "Liknande"
Föregående tråd
Nästa tråd

37 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 37 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..