×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Stockholms stolthet

Postat av AzoM den 29 Juni 2005, 02:19
299 kommentarer · 352 träffar
Såg den här tråden och vad ska man säga? pinsamt! : http://www.fragbite.com/?threa dID=139797

Kunde inte hålla mig för skratt, AIK har en klack som bara vill slåss, dom har t.o.m en organisation alltså dom högsta hönsen i AIK klackens organisation "firmanboys" kan man lika väl kalla för nån wannabe maffian organisation, liknande bandidos, hells angels. "Dom är inte ute efter att älska ett lag dom är ute efter att hata andra lag"

Dom har totalt tappat allt i hockeyn och flög ut ur elitserien.
Dessutom har dom åkt ur allsvenskan.

AIK är sämre än dom någonsin varit och gått från bra till skam.

Djurgården däremot har alltid varit det bästa laget i hockey, hela tiden tampats med att tappa halva laget varje år och får desperat försöka värva nya spelare som ska bli samspelta och bra till nästa säsong.
Dom har slitit och dom har hjärta. Spelare som challe berglund som stannade kvar i Djurgården hela karriären typ, för att hans djurgårds hjärta va så starkt, niclas falk med mera med mera.

Djurgården har alltid haft sveriges största supportklubb inom fotbollen, dom gick från ett halvbra superettan lag för några år sedan till att gå upp i allsvenskan och sluta på en andra plats och året där efter ta Sm-guld och även detta år ser det bra ut för att ta ett eventuellt sm guld.

Så vilka är igentligen Sthlms stolthet? Aik eller Djurgården och hammarby kommer inte ens med som något röst alternativ.

Vilket lag är stlms stolthet?

873 personer har röstat
Föregående tråd
Nästa tråd

299 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 299 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..