×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Jobba utomlands

Postat av Balooo den 26 Oktober 2015, 22:39
3 kommentarer · 388 träffar
Tjäna!

Jag har funderat ett tag om att säga upp mig från mitt nuvarande jobb nån gång nästa år för att testa på att flytta utomlands för att bo och jobba där ett tag. Jag har läst runt lite och kommit fram till att Malta hade varit ett bra alternativ i och med att det är billigt att leva där ( låg skatt) samt ska tydligen vara relativt lätt att få jobb inom bettingföretag eller liknande då de eftertraktar många svenskar till just det.

Så nu undrar jag ifall någon har gjort något liknande och kan dela med sig med sina erfarenheter och kanske kan ge lite tips vad man bör tänka på ect. Kom gärna med förslag till andra länder att resa till samt vilka jobb som man kan tänkas få.

Peace!
Föregående tråd

3 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 3 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..