×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Hjälp! :)

Postat av indianare den 24 Juni 2014, 02:05
5 kommentarer · 346 träffar
När jag spelar t.ex. CS:GO vill jag att ljudet ska vara så kompakt som möjligt. Att liksom headsetet automatiskt prioriterar ljud som är närma och gör dom lättare att höra.

Vet ej om jag råkat göra någon inställning eller något. Men mitt headset som jag använder nu har förmågan att snappa upp ljud som är till viss del ointressant för mig.

Kastar någon en granat som exploderas på andra sidan kartar hör jag det lika tydligt som om någon skulle vara 10 meter från mig. Och det är ganska jobbigt att höra Allt ljud när man spelar så otroligt tydligt då man vill höra det som är viktigt.

Vill tillägga att jag använder mig inte utav 5.1 eller 7.1 etc. Utan har vanliga inställningar (högtalare) typ. :)

Tacksam för hjälp! pECACee
Föregående tråd

5 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 5 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..