×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Jag hatar strumpor!

Postat av Den som är den den 5 Maj 2014, 18:01
11 kommentarer · 994 träffar
Som rubriken lyder som ville jag berätta för er att jag hatar verkligen strumpor. Fan er som gjort Strumpor till en social norm.

Jag tar på mig de där vidriga fängelsesockorna varenda dag, jag försöker tvinga mig själv till att gå omkring med strumpor dag som natt, men det är omöjligt. Så fort jag är utan skor så rullar jag systematiskt av mig min vänstra strumpa perautomatik. Det är förfärligt.

Jag har verkligen försökt använda strumpor, jag har det. Men det går inte :'(
Jag vill också bli socialt accepterad som många andra, men det går inte utan strumpor.
Den enda gången jag får gå utan äckelstrumpor är i mina sprillans nya sandaler. Men det är så fruktansvärt kallt ute så kan inte använda dom, dessutom får jag grus under foten.

Är jag ensam med mitt hat för strumpor eller finns det någon mer som känner likadant? Kan någon ge tips på hur även jag kan acceptera strumporna i mitt liv?

Är strumpor ett måste?

62 personer har röstat

11 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.

Skriv en kommentar