×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Sparkade i tårna på en stolpe, ont efteråt.

Postat av stimsy den 28 Mars 2014, 16:02
7 kommentarer · 780 träffar
Hejsan!

För två veckor sedan så sparkade jag i en stolpe med tårna (tänk att jag tåpajade en stolpe), det var inte meningen alls och gjorde riktigt ont direkt efter, men efter 5minuter försvann smärtan..

Nu till grejen, efter ett par timmar så började jag få ont i foten när jag gick och även när jag sträcker på mig med tårna. ( http://imgur.com/n6Awh7x vart jag har ont ).

Jag tränade på som vanligt veckorna som kom, det gör inte ont efter jag har värmt upp och börjar springa. Men nu efter två veckor har det inte gått över än..så vad tycker ni jag ska göra?

Vila foten och bara vänta tills det går över?
Läkare?

Tack

7 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 7 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..